EVANGELIJA PAGAL MATĄ 2, 1 - 12

Jėzui gimus Judėjos Betliejuje karaliaus Erodo dienomis, štai atkeliavo į Jeruzalę išminčiai iš Rytų šalies 2 ir klausinėjo: „Kur yra gimusis Žydų karalius? Mes matėme užtekant jo žvaigždę ir atvykome jo pagarbinti“. Tai išgirdęs, karalius Erodas sunerimo, o su juo ir visa Jeruzalė. Jis susikvietė visus tautos aukštuosius kunigus bei Rašto aiškintojus ir teiravosi, kur turėjęs gimti Mesijas.  Tie jam atsakė: „Judėjos Betliejuje, nes pranašas yra parašęs:  Ir tu, Judo žemės Betliejau, anaiptol nesi menkiausias tarp žymiųjų Judo miestų, nes iš tavęs išeis vadas, kuris ganys mano tautą – Izraelį“. Tuomet Erodas, slapčia pasikvietęs išminčius, smulkiai juos išklausinėjo apie žvaigždės pasirodymo metą ir, siųsdamas į Betliejų, tarė: „Keliaukite ir viską sužinokite apie kūdikį. Radę praneškite man, kad ir aš nuvykęs jį pagarbinčiau“.  Išklausę karaliaus, išminčiai leidosi kelionėn. Ir štai žvaigždė, kurią jie buvo matę užtekant, traukė pirma, kol sustojo ties ta vieta, kur buvo kūdikis. Išvydę žvaigždę, jie be galo džiaugėsi.  Įžengę į namus, pamatė kūdikį su motina Marija ir, parpuolę ant žemės, jį pagarbino. Paskui jie atidengė savo brangenybių dėžutes ir davė jam dovanų: aukso, smilkalų ir miros.  Sapne įspėti nebegrįžti pas Erodą, kitu keliu pasuko į savo kraštą.

KILNOJAMŲ ŠVENČIŲ PASKELBIMAS

Žinote, brangūs broliai ir seserys, kad, Dievo malonei leidžiant, džiaugėmės mūsų Viešpaties Jėzaus Kristaus gimimu. Šiandien skelbiame jums ir mūsų Išganytojo Prisikėlimo džiaugsmą. Šiais 2018 – tais Viešpaties metais vasario mėnesio 14 dieną bus Pelenų diena, kuria pradėsime šventosios Gavėnios pasninką. Balandžio mėnesio 1 dieną džiaugsmingai švęsime Velykas, mūsų Viešpaties Jėzaus Kristaus Prisikėlimą. Gegužės mėnesio 13 dieną minėsime mūsų Viešpaties Jėzaus Kristaus žengimą į dangų. Sekminių šventė bus gegužės mėnesio 20 dieną, birželio mėnesio 3 dieną – Švenčiausiojo Kristaus  Kūno ir Kraujo šventė. Gruodžio mėnesio 2 dieną - pirmasis Advento sekmadienis, kai prisiminsime būsimąjį atėjimą mūsų Viešpaties Jėzaus Kristaus, kuriam priklauso visa garbė ir šlovė per visus amžių amžius. Amen.

• Parėjusiais metais mūsų parapijoje buvo pakrikštyti 67 žmonės; 150 žmonių priėmė Pirmąją Komuniją; apie 60 parapijiečių priėmė Sutvirtinimo sakramentą, buvo palaimintos 8 santuokos, 84 ligoniai aplankyti namuose; palaidoti 326 žmonės.
  • Šiandien švenčiame Viešpaties Apsireiškimo (Trijų Karalių) šventę. Šventinami auksas, smilkalai ir kreida. Po  Sumos – eucharistinė procesija.
  • Rytoj švęsime Kristaus Krikšto šventę. Šia švente baigiasi Kalėdų laikas.
  • Sausio 13 – oji – Laisvės gynėjų diena. Šv. Mišių metu melsimės už Tėvynę, dėkosime už visus tuos, kurių gyvybės sudėtos ant mūsų laisvės aukuro.
  • Bažnyčios vestibiulyje galite įsigyti naują žurnalo „Artuma“ numerį, maldyną „Magnificat“, meditacijų knygelę „Žodis tarp mūsų“.

Bažnyčia mini šventuosius:

01.08 (F) Kristaus Krikštas.

01.13 (m) šv. Hiliaras, vyskupas, Bažnyčios mokytojas. Laisvės gynėjų diena.

Lietuvos Valstybės atkūrimo šimtmečio ir Trakų Dievo Motinos Lietuvos Globėjos  vainikavimo 300-ųjų jubiliejinių metų proga sausio  mėnesį esame kviečiami melstis už krikščionių vienybės užmojį, kad pasaulis įtikėtų Kristaus tiesa ir šitaip prisidėtų prie taikos eros atėjimo.