EVANGELIJA PAGAL LUKĄ 13, 1-9.

Tuo pačiu metu atėjo keli žmonės ir papasakojo Jėzui apie galilėjiečius, kurių kraują Pilotas sumaišęs su jų aukomis.  Tada Jėzus pasakė jiems: „Ar manote, kad tie galilėjiečiai buvo didesni nusidėjėliai už visus kitus galilėjiečius ir todėl taip nukentėjo?!  Anaiptol, sakau jums! Bet jei neatsiversite, visi taip pat pražūsite.  Arba anie aštuoniolika, kuriuos užgriuvo bokštas prie Siloamo [tvenkinio] ir užmušė; jūs manote, kad jie buvo kaltesni už visus kitus Jeruzalės gyventojus?! Ne, sakau jums, bet jei neatsiversite, visi taip pat pražūsite.

Jėzus pasakė palyginimą: „Vienas žmogus turėjo savo vynuogyne pasisodinęs figmedį. Kartą jis atėjo pažiūrėti jame vaisių, bet nerado.  Ir tarė sodininkui: ‘Štai jau treji metai, kaip aš ateinu ieškoti šio figmedžio vaisių, ir vis nerandu. Nukirsk jį, kam dar žemę alina!’  Anas jam sako: ‘Šeimininke, palik jį dar šiais metais. Aš jį apkasiu ir patręšiu.  Rasi jis dar duos vaisių. O jei ne, tada jį iškirsdinsi.’“

MINTYS PAMĄSTYMUI

Ir Jėzaus laikais buvo „karštos naujienos“: valdžios teroras, nelaimės. Mokytojo atsakas iš pirmo žvilgsnio atrodo gana nejautrus: „Ar manote, kad tie galilėjiečiai buvo didesni nusidėjėliai už visus kitus galilėjiečius ir todėl taip nukentėjo?! Anaiptol, sakau jums! Bet jei neatsiversite, visi taip pat pražūsite. Arba anie aštuoniolika, kuriuos užgriuvo bokštas prie Siloamo tvenkinio ir užmušė; jūs manote, kad jie buvo kaltesni už visus kitus Jeruzalės gyventojus?! Ne, sakau jums, bet jei neatsiversite, visi taip pat pražūsite“. Nei užuojautos, nei paaiškinimo, kodėl taip atsitiko. Nieko, tik „jei neatsiversite, visi taip pat pražūsite“.

Viešpats blogio akivaizdoje išlieka realistas. Taip, blogis egzistuoja. Tačiau Jėzus nori, kad blogio išpuoliai mums taptų akstinu keisti savo gyvenimą, susimąstyti, pagalvoti. Mirtis gali užklupti ir nepasiruošus, o yra pati didžiausia tragedija Jėzaus akimis.

Galima sėdėti prie televizoriaus ir baisėtis žemės drebėjimo sukelta katastrofa, o po sekundės juoktis žiūrint pramoginę laidą, bet galima maldoje prašyti Viešpatį gailestingumo žuvusiems ir melsti pagalbos tiems, kurie liko be pastogės. Visada yra pasirinkimas.                                   Bernardinai.lt

·       Kovo 30 ir 31 dienomis, mūsų bažnyčioje vyks Gavėnios rekolekcijos. Rekolekcijos prasideda kovo 30 dieną 17.00 val. Susitaikinimo pamaldomis. Rekolekcijas ves Kauno Kunigų seminarijos rektorius kun. teol. dr. Ramūnas Norkus.

·       Gavėnios liturginio laikotarpio metu mūsų bažnyčioje Kryžiaus kelias einamas kiekvieną penktadienį 17.30 val.

·       Graudūs verksmai mūsų bažnyčioje giedami sekmadieniais 7.30 val.

·       Kviečiame Gavėnios išpažintį atlikti  iki Verbų sekmadienio, neatidėliojant paskutinėms savaitėms.

·       Kviečiame paremti Caritą įsigyjant Velykines žvakutes.

·       Dėkojame visiems, kurie skiria mūsų bažnyčiai 2 procentus pajamų mokesčio dalies.