EVANGELIJA PAGAL MATĄ 9, 35-10. 1. 6-8

Jėzus ėjo per visus miestus ir kaimus, mokydamas sinagogose, skelbdamas karalystės Evangeliją[i7] ir gydydamas visokias ligas bei negales. 36 Matydamas minias, jis gailėjosi žmonių, nes jie buvo suvargę ir apleisti lyg avys be piemens. 37 Tuomet jis tarė mokiniams: „Pjūtis didelė, o darbininkų maža. 38 Melskite pjūties šeimininką, kad atsiųstų darbininkų į savo pjūtį“.

MINTYS PAMĄSTYMUI

Jėzus ėjo per įvairias skirtingas vietas. Tai rodo, kad nėra nė vienos vietos, kur nebūtų skelbiama Geroji naujiena. Kita vertus, Jėzus lankydavosi sinagogose ir skelbdavo oficialiame religingumo kontekste. Jėzus, galima sakyti, tvarkingai kviečia prarastas Izraelio avis. Jėzus moko apie Dievo karalystę ir gydo visokias negalias – dvi to paties dalyko pusės. Viešpats tampa valdovu visose srityse. Tauta yra tikrai suvargusi, nes ji neturi ganytojų. Pranašai senuosius pranašus paskelbė esant neištikimus. Todėl Dievas pats imasi ganytojiškos veiklos. Dievo Dvasia būdamas su Naujojo Testamento ganytojais, apaštalais, dabar savo galia ganys Dievo tautą.

Jėzus vėliau kalba apie pjūtį. Tai užbaigtumo simbolis. Jėzus tęsia pranašų mintį ir imasi darbo. Jis yra tas pirmasis pjovėjas. Tai jis atskiria, kas yra gera ir tinkama į aruodus, o ką reikia padegti. Bet jam labai reikia pagalbos. Čia pasirodo tas nuostabus Dievo veikimas, kur jis visada pasitelkia kitų, nors ir žemesnių už jį, bendradarbiavimą. To jis visada siekė ir troško. Ir tada, kai Jėzus kviečia melsti pjūties šeimininką darbininkų, parodomas žmogaus laisvo apsisprendimo garbingumas. Visi turi būti vienos minties, širdies ir tikslo.                   Bernardinailt.

SKELBIMAI.

·       Šiandien II ADVENTO SEKMADIENIS.

·       Gruodžio 14 - 15 dienomis mūsų bažnyčioje Advento rekolekcijos. Jos prasidės gruodžio 14 dieną 17.00 val. Susitaikinimo pamaldomis. Rekolekcijas ves  Kun.  Romualdas Dulskis.

·       Gruodžio 14 dieną 12.00 val. mūsų bažnyčioje šv. Mišias aukos kun. Paliokas už Kanos Šeimų bendruomenę.

·       Kalėdaičių mūsų bažnyčioje galima įsigyti kiekvieną dieną  vestibiulyje.

·       Advento metu mūsų bažnyčioje vyksta akcija Gerumas mus vienija, kurios metu Caritietės platina žvakutes, o už surinktas aukas remia stokojančius.

·       Bažnyčios vestibiulyje galite įsigyti  krikščioniškos spaudos.

Bažnyčia mini šventuosius:

12.09 (S) ŠVČ. MERGELĖS MARIJOS NEKALTASIS PRASIDĖJIMAS.

12.11 (m) Šv. Domazas, I popiežius.

12.13 (M) Šv. Liucja, mergelė, kankinė.

12.14 (M) Šv. Kryžiaus Jonas, kunigas, Bažnyčios mokytojas.