ŠVENTOJO TĖVO intencija birželį – už krikščioniškas šeimas, kad savo kasdieniame gyvenime jos įkūnytų bei patirtų besąlygišką meilę ir šventumą. ARKIVYSKUPIJOS – už popiežiaus Pranciškaus pradėtą Sinodinį kelią, kad Viešpats toliau vestų juo Bažnyčią.

LIETUVOS VYSKUPAI: Bažnyčios mokymas apie šeimą nesikeičia

Bažnyčios mokymas apie šeimą nesikeičia – praneša Lietuvos vyskupai savo šiandien paskelbtame ganytojiškajame laiške (https://lvk.lcn.lt/naujienos/,510). Šeima – pirmoji ir pagrindinė visuomenės ląstelė, prigimtinė žmogiškoji bendruomenė bei visos visuomenės gyvybinis poreikis. Vienas kitą papildydami vyras ir moteris kuria savo šeimą – „santuoka grįstą natūralią bendruomenę“ („Amoris laetitia“, 52).

Nesikeičia ir tai, kaip Bažnyčia vertina vadinamąsias faktines sąjungas, partnerystes ar tos pačios lyties asmenų sąjungas. Popiežius Pranciškus, kalbėdamas apie konkrečius iššūkius, su kuriais šiandien susiduriama, pabrėžia, kad „faktinių sąjungų ar sąjungų tarp tos pačios lyties asmenų nevalia tiesiog prilyginti santuokai. Nė viena netvirta ar naujai gyvybei uždara sąjunga nelaiduoja visuomenės ateities“ („Amoris laetitia“, 52).

Lietuvos vyskupai yra susirūpinę dabar svarstomu Civilinės sąjungos įstatymo projektu. Šiame projekte iš esmės siūloma tai, ko popiežius Pranciškus posinodiniame apaštališkajame paraginime „Amoris laetitia“ kviečia nedaryti, – faktines sąjungas ir sąjungas tarp tos pačios lyties asmenų prilyginti santuokai. Bažnyčia negali pritarti šio įstatymo projektui, iškreipiančiam ir devalvuojančiam santuokos bei šeimos sampratas.

Siekiant užtikrinti kartu gyvenančių bei santuokos ar tėvystės, motinystės, giminystės ryšiais save nesiejančių asmenų teises, protingas kompromisas būtų priimti tokį įstatymą, kuris šių sąjungų netapatintų su šeima. Juo galėtų būti Teisės į artimą ryšį įstatymas, kurio projekte numatyta galimybė artimaisiais pripažinti ne tik šeimos ar giminystės ryšiu siejamus, bet ir kitus asmenis.

Lietuvos vyskupų konferencijos informacija