EVANGELIJA PAGAL MATĄ 16, 13 – 20

Atėjęs į Pilypo Cezarėjos apylinkes, Jėzus paklausė mokinius: „Kuo žmonės laiko Žmogaus Sūnų?“ Jie atsakė: „Vieni Jonu Krikštytoju, kiti Eliju, kiti Jeremiju ar dar kuriuo iš pranašų“. Jis vėl paklausė: „O kuo jūs mane laikote?“ Tada Simonas Petras atsakė: „Tu esi Mesijas, gyvojo Dievo Sūnus!“  Jėzus jam tarė: „Palaimintas tu, Simonai, Jonos sūnau, nes ne kūnas ir kraujas tai tau apreiškė, bet mano Tėvas, kuris yra danguje.  Ir aš tau sakau: tu esi Petras – Uola; ant tos uolos aš pastatysiu savo Bažnyčią, ir pragaro vartai jos nenugalės.  Tau duosiu dangaus karalystės raktus; ką tu suriši žemėje, bus surišta ir danguje, ir ką atriši žemėje, bus atrišta ir danguje“. Tuomet jis griežtai įsakė savo mokiniams niekam neskelbti, kad jis yra Mesijas.

MINTYS PAMĄSTYMUI

Jėzus Pilypo Cezarėjoje. Gana naujo miesto, galima sakyti, pasižymėjusio pagoniškumu, sekuliarumu, apylinkėse. Ar ne simboliška? Galėtume klausti, kiek šiandien panašaus kalibro apylinkių galima būtų suskaičiuoti net ir tuose kraštuose, kurie lyg ir nuo seno vadinami krikščioniškais. O juk dažnai šiandien krikščionybė tik ir lieka pavadinimu... Jėzus klausė mokinių kuo žmonės Jį laiko. Šiandien Jis klausia to paties ir mūsų. Tik kad atsakytume į šį klausimą, reikia mums patiems įvardinti, kas mums yra Jėzus, ar mes Jį pažįstame? Petras tuomet atsakė visų vardu. Šiandien ir mes turime paklusti tam, kuris, lyg Mozė, mūsų vardu kalbasi su Dievu ir mus nuolat užtaria bei veda. Tad ar nepamiršome melstis už popiežių, prisiminti jo maldos intencijas, ar nepamiršome ir savo krašto vyskupų bei parapijoje besidarbuojančių kunigų? Visų tų, kurie mums padeda pažinti Viešpatį Jėzų, vienaip ar kitaip patarnaudami mūsų bendruomenei...

• Penktadienį – Rugsėjo 1 –oji. Šv. Mišių metu melsimės už mokinius, mokytojus, studentus, dėstytojus, prašydami jiems Dievo palaimos ateinančiais mokslo metais. Tą dieną minėsime ir popiežiaus Pranciškaus įvestą Pasaulinę maldos už rūpinimąsi kūrinija dieną. Kadangi ateinantis penktadienis – pirmasis mėnesio penktadienis, todėl 17 val. vyks Švč. Sakramento adoracija, o 18 val. melsimės į Švč. Jėzaus širdį.
  • Rugsėjo 2 diena – pirmasis mėnesio šeštadienis. 18 val. melsimės į Švč. Mergelę Mariją.
  • Rugsėjo 3 d.  – pirmasis mėnesio sekmadienis. Po 10.30 Šv. Mišių – Eucharistinė procesija.
  • Rugsėjo 1 – 8 dienomis vyksta didieji atlaidai Trakuose, o rugsėjo 7 – 15 dienomis – Šiluvoje. Rugsėjo 10 dieną organizuojama parapijos piligriminė kelionė į Šiluvą. Užsirašyti ir detalesnės informacijos teirautis raštinėje.
  • Bažnyčios vestibiulyje galite įsigyti    žurnalo „Artuma“ numerį,  taip pat - maldyną „Magnificat“,  meditacijų knygelę „Žodis tarp mūsų“, knygą „Don Kamilis“, naują žurnalo „Kelionė“ numerį.

Bažnyčia mini šventuosius:

08. 28. (M) šv. Augustinas. Vyskupas,  Bažnyčios mokytojas.

08.29. (M) šv. Jono Krikštytojo Nukankinimas.

09.01. Pasaulinė maldos už rūpinimąsi kūrinija diena.