EVANGELIJA PAGAL LUKĄ Lk 24, 35-48

O jie papasakojo, kas jiems atsitiko kelyje ir kaip jie pažino Jėzų, kai jis laužė duoną.

Jiems apie tai besikalbant, pats Jėzus atsirado tarp jų ir prabilo: „Ramybė jums!“  Virpėdami iš išgąsčio, jie tarėsi matą dvasią.  O jis paklausė: „Ko taip išsigandote, kodėl jūsų širdyse gimsta dvejonės?  Pasižiūrėkite į mano rankas ir kojas. Juk tai aš pats! Palieskite mane ir įsitikinsite: dvasia gi neturi kūno nei kaulų, kaip matote mane turint“.  Tai taręs, jis parodė jiems rankas ir kojas.  Jiems iš džiaugsmo vis dar netikint ir stebintis, Jėzus paklausė: „Ar neturite čia ko nors valgyti?“ Jie padavė jam gabalą keptos žuvies. Jis paėmė ir valgė jų akyse.

Paskui Jėzus tarė jiems: „Ar ne tokie buvo mano žodžiai, kuriuos jums kalbėjau dar būdamas su jumis: turi išsipildyti visa, kas parašyta apie mane Mozės Įstatyme, Pranašų knygose ir Psalmėse“.  Tuomet jis atvėrė jiems protą, kad jie suprastų Raštus,  ir pasakė: „Yra parašyta, kad Mesijas kentės ir trečią dieną prisikels iš numirusių  ir, pradedant nuo Jeruzalės, jo vardu visoms tautoms bus skelbiama, kad atsiverstų ir gautų nuodėmių atleidimą. Jūs esate šių dalykų liudytojai.

MINTYS PAMĄSTYMUI

Turi būti (Lk 24, 7), argi neturėjo? (Lk 24,26), turi(Lk 24, 44). Šie pasakymai primena tai, kad visi Dievo sumanymai turėjo būti įgyvendinti per Kristaus kentėjimus, taip pat ir per Jo šlovę.

Savo mokinius Jėzus paliko Betanijoje. Perkeltine prasme tai reikštų, jog Jis atskyrė juos nuo žydų religinės sistemos (Lk 24, 50) tam, kad jie gyventų visiškai naują gyvenimą ir turėtų visiškai kitokį bendravimą (Jn 12, 1...).

Paskutinieji Jėzaus žodžiai buvo pažadas mokiniams (Lk 24, 49). O paskutinį kartą iškėlęs rankas Jėzus juos palaimino (Lk 24, 50). Jis pakilo į Dangų, tačiau mokinių širdys buvo kupinos didelio džiaugsmo. Šlovinkime ir mes mūsų Dievą ir mūsų Tėvą ir džiaukimės tobuluoju Gelbėtoju. Todėl su palaimintuoju Jurgiu Matulaičiu galime sušukti: Uolumas dėl sielų išganymo, Bažnyčios išaukštinimo, dėl Dievo garbės turi pas mus viską apėmęs išlaikyti, valdyti ir savo tikslams suvartoti. Tada Kristaus atnešta ramybė visur ir visada lydės.

·       Nuo balandžio 16 dienos meldžiamės už kunigus ir naujus pašaukimus.

·       Balandžio 17 dieną antradienį 19.00 val. konferencijų salėje susitikimas su Teologijos mokslų daktaru, kunigu Romualdu Dulskiu.  Vyks paskaita ir naujos knygos pristatymas „Konfucijus ir Kristus“ (bus galima įsigyti knygą su autoriaus autografu).

·       Balandžio 22 dieną sekmadienį mūsų bažnyčioje Gerojo Ganytojo atlaidai. 12.00 val.  Šv. Mišias aukos ir Sutvirtinimo sakramentą teiks arkivyskupas Lionginas Virbalas .

·       Iki gegužės 1 dienos dirbantieji 2 procentus Gyventojų pajamų mokesčio gali pervesti parapija. Detalesnės informacijos galite teirautis darbo dienomis parapijos raštinėje.

Bažnyčia mini šventuosius:

04.21 (m) Šv. Anzelmas vyskupas, Bažnyčios mokytojas.