EVANGELIJA PAGAL MORKŲ 12, 38-44

Mokydamas Jėzus kalbėjo: „Saugokitės Rašto aiškintojų, kurie mėgsta vaikščioti su ilgais drabužiais, būti sveikinami aikštėse,  užimti pirmuosius krėslus sinagogose ir garbės vietas vaišėse.  Jie suryja našlių namus, dangstydamiesi ilga malda. Jų laukia itin griežtas teismas“.

Atsisėdęs ties aukų skrynia, Jėzus stebėjo, kaip žmonės metė į skrynią smulkius pinigus. Daugelis turtingųjų aukojo gausiai.  Atėjo viena suvargusi našlė ir įmetė du pinigėlius, tai yra skatiką. Pasišaukęs savo mokinius, Jėzus pasakė jiems: „Iš tiesų sakau jums: ši vargšė našlė įmetė daugiausia iš visų, kurie dėjo į aukų skrynią.  Visi aukojo iš to, kas jiems atlieka, o ji iš savo neturto įmetė visa, ką turėjo, visus savo išteklius“.

MINTYS PAMĄSTYMUI

...Takoskyra tarp Rašto aiškintojų ir našlės pozicijos čia išryškėja būtent dovanojimo kultūros dėka. Kai jaučiuosi, kad man kažkas „priklauso“ – ar materialinė parama, ar tiesiog kitų vertinimas, pagyrimai, garbingi postai, tuomet esu kupina Rašto aiškintojų dvasios, o kai moku duoti, neskaičiuodama, kiekvieną kartą, kai tik galiu, pasikliaudama Dievu, vien tik į Jį nukreipus savo žvilgsnį, esu kaip ta našlė. Nesvarbu, ar dovanoju gerą, guodžiantį žodį, ar laiką, kuris vis labiau tampa neįkainojama vertybe, ar dalijuosi duonos kąsniu... Ir kiekvieną kartą patiriu, kad Dievas neaplenkiamas savo dosnumu, kad Jam viskas priklauso, ir kad nieko netrūksta tam, kuris dėl Dievo meilės moka dalintis. Ir kiekvieną dieną įvairiose situacijose turiu vis iš naujo apsispręsti...

Dovanojimo kultūra turi būti krikščionio „ženklas“ viską naudos matu matuojančiame pasaulyje. Ir tai reikalavimas kiekvienam – tiek dvasininkijai, tiek vienuolynams, tiek ir bet kuriam tikinčiajam, nepriklausomai nuo to, kiek gali dalintis. Padėk mums, Dieve, niekada nenukreipti savo pasitikinčio žvilgsnio nuo Tavęs. (Bernardinai.lt)

·       Šiandien prasideda Didieji Aušros Vartų atlaidai Vilniuje, pasibaigs lapkričio18 dieną.

·       Ateinantį sekmadienį, 18 dieną Vargšų dieną. POPIEŽIAUS ŽINIA VARGŠŲ DIENAI. MYLĖKIME NE ŽODŽIAIS, BET DARBAIS

·       Mūsų parapijos Caritas lapkričio 15 dieną 12 val. vargšus vaišins karšta sriuba ir šilta bendryste prie Saulėtekio parduotuvės centro.

·       Lapkričio 19 dieną pirmadienį, 18.30 kun. Nerijaus Pipiro vakaras, prisiminimai iš kelionės po Rusijos vienuolynus.

·       Lapkričio 23 dieną 18.30 Senjorų grupės susitikimas.

·       Renkamos aukos didžiojo bažnyčios lango vitražui pagaminti.

·       Lietuvos Caritas kviečia padėti nuo potvynio nukentėjusiems Indijos žmonėms, vestibiulyje padėta aukų dėžutė su Carito ženklu.

Bažnyčia mini šventuosius:

11.12 (M)  Šv. Juozapas, vyskupas, Kankinys.

11.14 (m)  Šv. Gertrūda, mergelė.

11.15 (m) Šv. Albertas Didysis, vyskupas, Bažnyčios mokytojas.

11.16 (S) MERGELĖ MARIJA, GAILESTINGUMO MOTINA

11.17 (M)  Šv. Elzbieta Vengrė, vienuolė.