EVANGELIJA PAGAL MORKŲ 14 12 – 16. 22 -26

Pirmąją Neraugintos duonos dieną, kada aukojamas Velykų avinėlis, mokiniai sako Jėzui: „Kur paruošti tau Velykų vakarienę?“ Jis išsiunčia du mokinius, tardamas: „Eikite į miestą. Ten jus sutiks žmogus, vandens ąsočiu nešinas. Sekite iš paskos  ir, kur jis nuves, sakykite namų šeimininkui: 'Mokytojas liepė paklausti: Kur man skirtoji menė, kurioje galėčiau su mokiniais valgyti Velykų vakarienę?' Jis parodys jums didelį aukštutinį kambarį su baldais. Ten ir paruoškite mums“.  Mokiniai išėjo ir nuvyko į miestą. Jie rado visa, kaip buvo sakęs Jėzus, ir paruošė Velykų stalą. Bevakarieniaujant Jėzus paėmęs duoną sukalbėjo palaiminimą, ją laužė ir davė mokiniams, tardamas: „Imkite, tai mano kūnas!“  Paėmęs taurę, sukalbėjo padėkos maldą, davė jiems, ir visi gėrė iš jos.  O jis jiems tarė: „Tai mano kraujas, sandoros kraujas, kuris išliejamas už daugelį. Iš tiesų sakau jums: aš jau nebegersiu vynmedžio vaisiaus iki tos dienos, kada gersiu jį naują Dievo karalystėje“.  Pagiedoję himną, jie išėjo į Alyvų kalną.

MINTYS PAMĄSTYMUI

Jėzus sėdasi su mokiniais už stalo. Rodos, taip viskas paprasta. Ir kartu – taip slėpininga. Dievo rankos dalija Duoną, duoda Taurę. Atrodo, viskas kasdieniška. Tačiau žmogaus rankos ne tik tą patį Vakarą, bet ir kasdien, yra kviečiamos imti Dievą kaip Duoną, numalšinti troškulį iš Jo Kraujo tautės. Štai, koks didis slėpinys glūdi paprastume. Slėpinys, į kurį šiandien mes esame kviečiami ir su kuriuo neturime apsiprasti, kaip su kokia nors rutina. Tiesiog eime į aukštutinį kambarį su baldais!..

• Šiandien – Šv. Kristaus Kūno ir Kraujo iškilmė (Devintinės). Po Sumos bažnyčios šventoriuje vyks Devintinių procesija. Devintinių procesija  organizuojama ir Kauno santakoje. Kauno arkikatedroje iškilmė prasidės 12 val. Šv. Mišiomis, vėliau procesija eis Kauno Santaka. Iškilmei vadovaus Kauno arkivyskupas metropolitas.
  • Šiandien rinkliava skiriama Popiežiaus Pranciškaus vizito išlaidoms padengti. Dėkojame už Jūsų dosnumą!
  • Šiandien Tėvo diena. Laiminame pamaldose dalyvaujančius, meldžiamės už mirusiuosius.
  • Birželinės pamaldos mūsų bažnyčioje vyksta šiokiadieniais po vakarinių Šv. Mišių, o sekmadieniais – po Sumos.
  • Ateinantį trečiadienį melsimės už mūsų ligonius.
  • Ateinantis penktadienis – Švč. Jėzaus Širdies iškilmė. Prieš vakaro Šv. Mišias vyks Švč. Sakramento adoracija, giedosime Švč. Jėzaus Širdies litaniją.
  • Ateinantį šeštadienį minėsime Nekaltąją Švč. Mergelės Marijos Širdį. Vakaro šv. Mišių metu melsimės į Švč. M. Mariją.
  • Primename, kad velykinės išpažinties laikas Lietuvoje pratęstas iki birželio 29 dienos.
  • Birželio 14 – 17 dienomis Kaišiadoryse pirmą kartą vyks Palaimintojo Teofilio Matulionio atlaidai. Kviečiame dalyvauti.
  • Rugsėjo mėnesį Kaune viešės Popiežius Pranciškus. Kviečiame jau dabar užsirašyti raštinėje tuos, kurie ketina dalyvauti Šv. Mišiose su Popiežiumi. Šių sąrašų reikės tolimesnei registracijai į sektorius.
  • Bažnyčios vestibiulyje galite įsigyti  naują  žurnalo „Artuma“ numerį,  taip pat - maldyną „Magnificat“,  meditacijų knygelę „Žodis tarp mūsų“,

Bažnyčia mini šventuosius:

06.05 (M) šv. Bonifacas, vyskupas, kankinys.

06.08 ŠVČ. JĖZAUS ŠIRDIS

06.09 Nekaltoji Švč. Mergelės Marijos Širdis.

Minint Trakų Dievo Motinos paveikslo karūnavimo 300  metų ir Lietuvos Nepriklausomybės 100  metų jubiliejus,  esame kviečiami melstis už vaikus ir jaunimą, kad gyventų kilniais džiaugsmais, šviesiais troškimais, drąsiu pasiaukojimu