EVANGELIJA PAGAL JONĄ 6, 41- 51

Tada žydai ėmė murmėti, kad jis pasakęs: „Aš duona, nužengusi iš dangaus“.  Jie sakė: „Argi jis ne Jėzus, Juozapo sūnus?! Argi mes nepažįstame jo tėvo ir motinos? Kaip jis gali sakyti: Aš esu nužengęs iš dangaus'?“  Jėzus jiems atsakė: „Liaukitės tarpusavyje murmėję!

Niekas negali ateiti pas mane, jei mane pasiuntęs Tėvas jo nepatraukia;

ir tą aš prikelsiu paskutiniąją dieną.  Pranašų parašyta: Ir bus visi mokomi Dievo. Kas išgirdo iš Tėvo ir pasimokė, ateina pas mane.  Bet tai nereiškia, jog kas nors būtų Tėvą regėjęs; tiktai kuris iš Dievo yra,

tas jį regėjo.  Iš tiesų, iš tiesų sakau jums: kas tiki, tas turi amžinąjį gyvenimą. Aš esu gyvybės duona. Jūsų tėvai dykumoje valgė maną ir mirė. O štai ši duona yra nužengusi iš dangaus, kad kas ją valgys, nemirtų. Aš esu gyvoji duona, nužengusi iš dangaus. Kas valgys šią duoną – gyvens per amžius. Duona, kurią aš duosiu, yra mano kūnas už pasaulio gyvybę“.

MINTYS PAMĄSTYMUI

Šio sekmadienio Evangelija prabyla į mus Jėzaus liudijimu apie save, jog Jis yra gyvoji duona.

Pirmomis eilutėmis Viešpats, kalbėdamas: „Aš duona, nužengusi iš dangaus“, sukelia savo klausytojų nepasitenkinimą. Nes tai tarsi susitapatinimas su mana, nuoroda į Išėjimo įvykį, kada Izraelio tauta dykumoje buvo maitinama mana – duona iš dangaus.

Tačiau Jėzus, nepaisydamas nepasitenkinimo, savo klausytojus veda dar toliau: „Aš esu gyvoji duona, nužengusi iš dangaus. Kas valgys šią duoną – gyvens per amžius. Duona, kurią aš duosiu, yra mano kūnas už pasaulio gyvybę“. Tai nuoroda į būsimą Eucharistiją. Viešpats Jėzus taip kalbėdamas apie save rodo, jog išsipildo Dievo meilės pažadas žmogui. Nes kiekvienam Jį priimančiam jis dovanoja Save. Kiekvieną kartą dalyvaudami šventose Mišiose mes maitinamės „Duona, nužengusia iš dangaus“, kuri laiduoja amžiną gyvenimą... Bernardinai.lt

• Rugpjūčio 15 d. Žolinės atlaidai Gerojo Ganytojo bažnyčioje  Šv. Mišios bus aukojamos: 8.00, 9.00,  10.30, 12.00 valandomis.
  • Taip pat rugpjūčio 15 d. Žolinės atlaidai Pažaislyje 15.00 valandą Šv. Mišias aukos arkivyskupas Linginas Virbalas SJ. Po Šv. Mišių koncertuos: Kauno Valstybinis Choras meno vadovas ir vyr. dirigentas Petras Bingelis.
  • Didieji Atlaidai Krekenavoje (rugpjūčio 14-20 dienomis) ir Pivašiūnuose (rugpjūčio 14-22 dienomis).
  • Renkamos aukos didžiojo bažnyčios lango vitražui pagaminti.

·       Rugsėjo 23 d. mėnesį Kaune viešės Popiežius Pranciškus. Kviečiame  registruotis internetu. Nuorodą į elektroninę registraciją galima rasti tinklalapyje www.popieziausvizitas.lt. Kvietimai į susitikimus – nemokami. Tiems, kurie yra užsiregistravę parapijose ir bendruomenėse, antrą kartą registruotis nereikia . Kas užsiregistravo pakvietimus galite atsiimti raštinėje nuo pirmadienio (darbo dienomis, darbo laiku). Neturintieji galimybės užsiregistruoti internetu į šv. Mišias, ateikite be pakvietimo, visi laukiami.

·        Bažnyčios vestibiulyje galite įsigyti  naują  žurnalo „Artuma“ numerį,  taip pat - maldyną „Magnificat“,  meditacijų knygelę „Žodis tarp mūsų“,

Bažnyčia mini šventuosius:

08.13 (f) Šv. Poncijonas, popiežius ir Šv. Ipolitas, kunigas, kankinys.

08.14 (M) Šv.  Maksimiljonas Marija Kolbė, kunigas, kankinys.

08.15 (S) ŠVČ. MERGELĖS MARIJOS ĖMIMAS Į DANGŲ (ŽOLINĖ).

08.16 (f) Šv. Steponas Vengras, karalius .