EVANGELIJA PAGAL JONĄ 6, 60- 69

Tai išgirdę, daugelis jo mokinių sakė: „Kieti jo žodžiai, kas gali jų klausytis!“  Jėzus, žinodamas, kad mokiniai dėl to murma, paklausė: „Jus tai piktina? O kas būtų, jei pamatytumėte Žmogaus Sūnų, užžengiantį ten, kur jis buvo pirmiau?!

Dvasia teikia gyvybę, o kūnas nieko neduoda.

Žodžiai, kuriuos jums kalbėjau, yra dvasia ir gyvenimas.

Bet kai kurie iš jūsų netiki“.

Mat Jėzus iš pat pradžių žinojo ir kas netiki, ir kas jį išduos. 65 Jis dar sakė: „Štai kodėl aš jums sakiau: niekas negali ateiti pas mane, jeigu jam nėra duota Tėvo“.

Nuo to meto nemaža jo mokinių pasitraukė ir daugiau su juo nebevaikščiojo.

Tada Jėzus paklausė Dvylika: „Gal ir jūs norite pasitraukti?“ Simonas Petras atsakė: „Viešpatie, pas ką mes eisime?! Tu turi amžinojo gyvenimo žodžius.  Mes įtikėjome ir pažinome, kad tu – Dievo Šventasis“.

MINTYS PAMĄSTYMUI

Jėzus nesitraukė ir nepasidavė, bet šiame konflikte įžvelgė naujus nesusipratimus, kurie ateityje taps dar didesne neapykanta ir prievarta. Viešpats priima šį iššūkį: Jis eis iki galo, atiduos kiekvieną Savo Kūno skaidulą, kiekvieną Savo Kraujo lašą, kad tik būtų įvykdytas Dievo planas. Tai sukrečianti ir liūdinanti perspektyva, pradžia nesusipratimų, kurie galiausiai atves Jėzų ant Golgotos viršūnės...

Mokytojas yra visiškai laisvas. Jėzui labiau, nei bet kokie pagyrimai rūpi Jo skelbiama Tiesa apie Dievo Karalystę. Jis taip pat žino, kad kiekvienas mokinys turi augti savo dvasia, trokšta, kad mes, Jo mokiniai, jaustumės esą atsakingi už save, būtume laisvi ir savarankiški, todėl klausia: „Gal ir jūs norite pasitraukti?“ (Jn 6, 67).

Viešpatie, pas ką mes eisime?!“ Juk niekur kitur nerasime tiek giedros, tiek tiesos, gėrio ir šviesos, tiek tylos, kurioje prie žmogaus priartėja Dievas. Kur kitur galime tikėtis tikros pagalbos ir vilties ateityje kvėpuoti Dievo malone? Tu, Viešpatie, mus pakvietei, todėl mes daugiau neturime kur eiti. Galime tik pasilikti su Tavimi… Vitas Kaknevičius

• Rugsėjo 1 dieną - pirmasis mėn. šeštadienis, vakarinėse Šv. Mišiose melsimės aukotojų intencijomis prašant Švč. Mergelės Marijos pagalbos.
  • Rugsėjo 3 dieną, pirmadienį Naujų  Mokslų metų pradžia. Vakarinėse Šv. Mišiose meldžiamės už mokytojus ir moksleivius.
  • Atlaidai Trakuose rugsėjo 1-8 dienomis.
  • Renkamos aukos didžiojo bažnyčios lango vitražui pagaminti.

·       Rugsėjo 23 d. mėnesį Kaune viešės Popiežius Pranciškus. Kviečiame  registruotis internetu. Nuorodą į elektroninę registraciją galima rasti tinklalapyje www.popieziausvizitas.lt. Kvietimai į susitikimus – nemokami. Tiems, kurie yra užsiregistravę parapijose ir bendruomenėse, antrą kartą registruotis nereikia . Kas užsiregistravo pakvietimus galite atsiimti raštinėje nuo pirmadienio (darbo dienomis, darbo laiku). Neturintieji galimybės užsiregistruoti internetu į šv. Mišias, ateikite be pakvietimo, visi laukiami.

·        Bažnyčios vestibiulyje galite įsigyti  naują  žurnalo „Artuma“ numerį,  taip pat - maldyną „Magnificat“,  meditacijų knygelę „Žodis tarp mūsų“.

Bažnyčia mini šventuosius:

08.27 (M) Šv.  Monika, Šv. Augustino motina.

08.28 (M)  Šv. Augustinas vyskupas, Bažnyčios mokytojas.

08.29 (M)  Šv. Jono Krikštytojo Nukankinimas.