EVANGELIJA PAGAL MORKŲ 7, 1- 8. 14-15. 21-23

Pas Jėzų susirenka fariziejų ir keli Rašto aiškintojai, atvykę iš Jeruzalės. Jie pamato kai kuriuos jo mokinius, valgančius suterštomis (tai yra nemazgotomis) rankomis. Mat fariziejai ir visi žydai pagal prosenių paprotį valgo tik rūpestingai nusiplovę rankas.  Taip pat sugrįžę iš turgaus, jie nevalgo neapsiplovę. Be to, yra dar daug nuostatų, kurių jie laikosi sekdami papročiu, pavyzdžiui, taurių, puodelių bei varinių indų plovimo. –  Taigi fariziejai ir Rašto aiškintojai jį klausia: „Kodėl tavo mokiniai nesilaiko prosenių papročio ir valgo suterštomis rankomis?“  Jis atsako jiems: „Gerai apie jus, veidmainius, pranašavo Izaijas, kaip parašyta: Ši tauta šlovina mane lūpomis, bet jos širdis toli nuo manęs. Veltui jie mane garbina, mokydami žmonių išgalvotų priesakų.

Apleidę Dievo įsakymą, jūs įsikibę laikotės žmonių papročių“.

Ir vėl sušaukęs minią, Jėzus kalbėjo: „Paklausykite manęs visi ir supraskite: nėra nieko, kas, iš lauko įėjęs į žmogų, galėtų jį sutepti. Žmogų sutepa vien tai, kas iš žmogaus išeina“.

Iš vidaus, iš žmonių širdies, išeina pikti sumanymai, paleistuvystės, vagystės, žmogžudystės, svetimavimai, godumas, suktybės, klasta, begėdystės, pavydas, šmeižtai, puikybė, neišmanymas. Visos tos blogybės išeina iš vidaus ir suteršia žmogų“.

MINTYS PAMĄSTYMUI

Šį sekmadienį evangelistas Morkus perteikia šiuos Jėzaus žodžius, pasakytus svarstymo, kas švaru ir kas nešvaru, kontekste. Iš fariziejų reakcijos dar aiškiau nei iš tiesioginio klausimo dėl valgio matyti nuolatinė žmogaus pagunda blogio ištakas perkelti išorinei priežasčiai. Tokia mąstysena – įspėja Jėzus – naivi ir trumparegiška. Neteisingumo, blogio vaisiaus, šaknys nebūtinai vien išoriškos; jos glūdi žmogaus širdyje, kur aptinkamos slėpiningos bendradarbiavimo su blogiu sėklos.

Adomas ir Ieva, suvilioti šėtono melo, nuskynė slėpiningą vaisių ir taip sulaužė Dievo Įsakymą, pasitikėjimo Meile logiką pakeisdami įtarumo bei konkuravimo logika, gavimo ir pasitikinčio laukimo iš Kito logiką paversdami nekantraus griebimo ir tenkinimosi vien savo jėgomis logika (Pr 3, 1-6), todėl jie patyrė nerimą ir netikrumąVitas Kaknevičius

• Rugsėjo 3 dieną, pirmadienį Naujų  Mokslų metų pradžia. Vakarinėse Šv. Mišiose meldžiamės už mokytojus ir moksleivius.
  • Rugsėjo 5 dieną - pirmasis mėn. trečiadienis, Ligonių diena. Vakarinėse Šv. Mišiose melsimės aukotojų intencijomis prašant sveikatos.
  • Rugsėjo 7 dieną - pirmasis mėn. penktadienis. 17.00 val. Švč. Sakramento adoracija, o vakarinėse Šv. Mišiose melsimės aukotojų intencijomis į Švč. Jėzaus Širdį.
  • Nuo rugsėjo 9 dienos pradedame rinkti aukas Kauno Kunigų Seminarijai išlaikyti, mūsų parapija turi surinkti 3800 eu.
  • Atlaidai Šiluvoje rugsėjo 7-15 dienomis.
  • Atlaidai Trakuose rugsėjo 1-8 dienomis.
  • Renkamos aukos didžiojo bažnyčios lango vitražui pagaminti.

·       Rugsėjo 23 d. mėnesį Kaune viešės Popiežius Pranciškus. Kviečiame  registruotis internetu. Nuorodą į elektroninę registraciją galima rasti tinklalapyje www.popieziausvizitas.lt. Kvietimai į susitikimus – nemokami. Tiems, kurie yra užsiregistravę parapijose ir bendruomenėse, antrą kartą registruotis nereikia . Kas užsiregistravo pakvietimus galite atsiimti raštinėje nuo pirmadienio (darbo dienomis, darbo laiku). Neturintieji galimybės užsiregistruoti internetu į šv. Mišias, ateikite be pakvietimo, visi laukiami.

·        Bažnyčios vestibiulyje galite įsigyti  naują  žurnalo „Artuma“ numerį,  taip pat - maldyną „Magnificat“,  meditacijų knygelę „Žodis tarp mūsų“.

Bažnyčia mini šventuosius:

09.03 (M) Šv.  Grigalius Didysis, popiežius, Bažnyčios mokytojas.

09.08 (M)  Švč. Mergelės Marijos Gimimas (Šilinės).