POPIEŽIAUS intencija gegužį – kad vienuoliai(ės), seminaristai augintų savo pašaukimą per ugdymą, leidžiantį jiems tapti patikimais Evangelijos liudytojais. ARKIVYSKUPIJOS – už vaikus ir M. Marijos užtarimo moterims puoselėjant motinystės dovaną

EVANGELIJA PAGAL MORKŲ 1, 21 - 28

JĖZAUS VIEŠOJO VEIKIMO PRADŽIA

Kafarnaume

Jie atvyko į Kafarnaumą, ir netrukus, šabo dieną, nuėjęs į sinagogą Jėzus pradėjo mokyti. Žmonės stebėjosi jo mokslu, nes jis mokė kaip turintis galią, o ne kaip Rašto aiškintojai.

Jų sinagogoje tada buvo netyrosios dvasios apsėstas žmogus. Jis ėmė šaukti: „Ko tau iš mūsų reikia, Jėzau Nazarėnai? Gal atėjai mūsų pražudyti? Aš žinau, kas tu esi: Dievo šventasis!“  Jėzus sudraudė jį: „Nutilk ir išeik iš jo!“  Tuomet netyroji dvasia pradėjo jį tąsyti ir, baisiai šaukdama, išėjo iš jo.  Visi didžiai nustebo ir klausinėjo vienas kitą: „Kas gi čia? Naujas mokslas su galia?! Jis netgi netyrosioms dvasioms įsakinėja, ir tos jo klauso!“  Gandas apie jį greitai pasklido po visą Galilėjos šalį.

MINTYS PAMĄSTYMUI

Mk 1,23-1,28: Senovės žydai praktiškai neskirdavo ligos nuo piktųjų dvasių ar demonų apsėdimo. Toks tikėjimas ligų demonais buvo labai paplitęs Artimuosiuose Rytuose. Vis dėlto evangelijos aiškiai moko, jog esama velnio ir jo piktųjų angelų (plg. Mt 25,41). Taip pat visiškai suprantama mintis, jog bet koks blogis, įskaitant ir ligas, gali išplaukti iš velnio, kuris veikia nuodėmingąjį pasaulį (plg. Lk 3,6). Jėzus nugali piktąsias dvasias ir ligas.

• Sausio mėnesį meldžiamės už krikščionių vienybę , kad pasaulis įtikėtų Kristaus tiesa ir šitaip prisidėtų prie taikos eros atėjimo.
  • Vasario mėnesį melsimės už Lietuvą, kad visi jos vaikai atsakingai saugotų ir puoselėtų laisvės dovaną.
  • Vasario 1 dieną ketvirtadienį – bažnyčioje po 8.00 val. Šv. mišių vyks Švč. Sakramento adoracija.
  • Vasario 2 d. KRISTAUS PAAUKOJIMO ŠVENTĖ (Grabnyčios). Šv. Mišios: 8.00, 10.00, 18.00 val.. Kiekvienose Šv. Mišiose bus šventinamos Grabnyčių žvakės.
  • Vasario 2 d. pirmas mėnesio penktadienis – vakarinėse Šv. Mišiose melsimės į Švč. Jėzaus Širdį aukotojų intencijomis.
  • Vasario 3 d. pirmas mėnesio šeštadienis – vakarinėse Šv. Mišiose melsimės prašydami Švč. Mergelės Marijos pagalbos.
  • Dirbantieji 2 procentus Gyventojų pajamų mokesčio kaip ir kasmet gali pervesti parapijai. Iš anksto dėkojame už aukas. Detalesnės informacijos teiraukitės darbo dienomis parapijos raštinėje.
  • Bažnyčios vestibiulyje galite įsigyti naujus žurnalo „Artuma“. Maldyno „Magnificat“, meditacijų knygelės „Žodis tarp mūsų“ numerius.

Bažnyčia mini šventuosius:

01.28 (F) šv. Tomas Akvinietis, kunigas, Bažnyčios mokytojas .

01.29 (m) šv. Agnietė Meriči, mergelė.

01.31 (M) šv. Jonas Boskas, kunigas.

02.02 (F) KRISTAUS PAAUKOJIMAS (Grabnyčios).

Lietuvos Valstybės atkūrimo šimtmečio ir Trakų Dievo Motinos Lietuvos Globėjos  vainikavimo 300-ųjų jubiliejinių metų proga sausio  mėnesį esame kviečiami melstis už krikščionių vienybės užmojį, kad pasaulis įtikėtų Kristaus tiesa ir šitaip prisidėtų prie taikos eros atėjimo.  Vasario mėnesį melsimės už Lietuvą, kad visi jos vaikai atsakingai saugotų ir puoselėtų laisvės dovaną.