EVANGELIJA PAGAL LUKĄ  6, 27-38.

„Bet jums, kurie klausotės, aš sakau: mylėkite savo priešus, darykite gera tiems, kurie jūsų nekenčia.  Laiminkite tuos, kurie jus keikia, ir melskitės už savo niekintojus.  Kas užgauna tave per vieną skruostą, atsuk ir antrąjį; kas atima iš tavęs apsiaustą, negink ir marškinių.  Duok kiekvienam, kuris prašo, duok ir nereikalauk atgal iš to, kuris tavo paėmė.  Kaip norite, kad jums darytų žmonės, taip ir jūs darykite jiems.  Jei mylite tuos, kurie jus myli, tai koks čia jūsų nuopelnas? Juk ir nusidėjėliai myli juos mylinčius.  Jei darote gera tiems, kurie jums gera daro, tai koks jūsų nuopelnas? Juk ir nusidėjėliai taip daro.  Jei skolinate tik tiems, iš kurių tikitės atgausią, koks jūsų nuopelnas? Juk ir nusidėjėliai skolina nusidėjėliams, kad atgautų paskolą.  Bet jūs mylėkite savo priešus, darykite gera ir skolinkite nieko nesitikėdami. Tuomet jūsų lauks didelis atlygis, ir jūs būsite Aukščiausiojo vaikai: juk jis maloningas ir nedėkingiesiems, ir piktiesiems“.

„Būkite gailestingi, kaip ir jūsų Tėvas gailestingas.  Neteiskite ir nebūsite teisiami; nesmerkite ir nebūsite pasmerkti; atleiskite, ir jums bus atleista.  Duokite, ir jums bus duota; saiką gerą, prikimštą, sukratytą ir su kaupu atiduos jums į užantį. Kokiu saiku siekite, tokiu jums bus atseikėta“.

MINTYS PAMĄSTYMUI

Žinoma, kai kas gali pasakyti - tai panašu į išskaičiavimą. Juk kurdamas gėrį, iš tiesų nori gėrio sau. Iš tiesų suprantu, kad kuriant gėrį, yra didesnė tikimybė, jog man grįš vaisiai ir efektai to, ką sukūriau kitiems. Galima tai pavadinti racionaliu svarstymu, bet pabandykime taip gyventi. Pabandykime taip liudyti savo tikėjimą, pabandykime, ir pamatysime, kaip daug iš mūsų pareikalauta ir kaip reikia mums vienintelės galios, kuri gali mums padėti ištverti tokiame kelyje – Jėzaus meilės galios. Suprasim, kad jeigu tai ir prasidėjo nuo išskaičiavimų, turi liudijimu pasibaigti. Gyventi tikėjimu tai reiškia kvėpuoti meile, prisipildyti meile ne iš savęs kylančia, ne iš žmogiško ribotumo, o iš to, kuris sukūrė kiekvieną žmogystę, kiekvieną žmogiškumą; iš to, kuris, net ir užleidęs tvaną, nepražudė, bet išgelbėjo gėrio daigus ir daugiau jau nebenori tvano, nes atnaujintos sandoros pasaulyje, anot Vladimiro Visockio žodžių, tame ore, tame eteryje yra ištirpusi pati meilė. Jos Sūnaus atėjimas paliudijo, jog dabar kvėpuodami tuo oru, tiesiog gyvendami, negalime nemylėti, kitaip pražudome patys save. Žinau, kad galite pasakyti – o kiek daug yra nemylinčių ir net nemąstančių, kaip atsukti kairį skruostą kertančiam iš peties. Žinau, tačiau ar jums neatrodo, kad visa tai ir yra gyvenimo atsisakymas - kai žiūri į pervertą Meilę, kryžiuje apreikštą Meilę, supranti, jog reikia pakvėpuoti jos prisodrintu oru ir kad tik tas oras palaiko gyvybę. Išdalyta gyvybė, žmogiškoji gyvybė daugėja. Išdalytas žmogiškasis buvimas tampa tikresnis. Ir tada gali priimti net tokį iššūkį - malonėje atgaivintas gali išdrįsti, gali bandyti mylėti priešus.       Bernardinai.lt

·       Kovo mėnesį Popiežius kviečia melstis šita intencija: kad krikščionių bendruomenės, ypač persekiojamos, jaustų Kristaus artumą ir būtų pripažįstamos jų teisės.

·       Kovo 1 dieną, pirmasis mėn. penktadienis. Mūsų bažnyčioje visą dieną vyks Švč. Sakramento adoracija. Vakarinėse šv. Mišiose melsimės į Švč. Jėzaus Širdį.

·       Kovo 2 dieną, pirmasis mėn. šeštadienis.  Vakarinėse šv. Mišiose prašysim Švč. Mergelės Marijos užtarimo.

·       Dėkojame visiems, kurie skiria mūsų bažnyčiai 2 procentus pajamų mokesčio dalies.