EVANGELIJA PAGAL MATĄ  16, 21-27.

21 Nuo to meto Jėzus pradėjo aiškinti savo mokiniams turįs eiti į Jeruzalę ir daug iškentėti nuo seniūnų, aukštųjų kunigų ir Rašto aiškintojų, būti nužudytas ir trečią dieną prisikelti. 22 Tada Petras, pasivadinęs jį į šalį, ėmė drausti: „Nieku gyvu, Viešpatie, tau neturi taip atsitikti!“ 23 O jis atsisukęs subarė Petrą: „Eik šalin, šėtone! Tu man papiktinimas, nes mąstai ne Dievo, o žmonių mintimis“.

24 Tuomet Jėzus kalbėjo savo mokiniams: „Jei kas nori eiti paskui mane, teišsižada pats savęs, tepasiima savo kryžių ir teseka manimi. 25 Kas nori išgelbėti savo gyvybę, tas ją praras; o kas pražudo gyvybę dėl manęs, tas ją atras. 26 Kokia gi žmogui nauda, jeigu jis laimėtų visą pasaulį, o pakenktų savo gyvybei?! Arba kuo žmogus galėtų išsipirkti savo gyvybę? 27 Nes Žmogaus Sūnus ateis savo Tėvo šlovėje su savo angelais, ir tuomet jis atlygins kiekvienam pagal jo darbus.

MINTYS PAMĄSTYMUI

Todėl pranašas, dėl Dievo žodžio patiriantis sunkumus ir persekiojimus, kančios neneigia, bet kalba apie Dievo meilę, kurios labai žmogiškai „leidosi suvedžiojamas“ ir negali pamesti, kiek jam tai bekainuotų. Apaštalas Paulius todėl moko, kad nereikia bijotis paaukoti savo kūnus ir visa, kas laikina, jeigu per tai atrandamas Dievas, kuris yra daug daugiau, jeigu žmogus atsinaujina dvasia.

Jėzus atėjo vykdyti Tėvo valios, o Tėvas, kuris myli, nori su Sūnumi būti kartu. Tad Jėzus eina į jį, atmesdamas visas baimes, nepaisydamas pavojų nei kančios, sudrausdamas jį mylinčius draugus, iš baimės norinčius sustabdyti ir nukreipti kitu keliu.

Žmogui brangi garbė ir patogumas, turtai ir sveikata, žinoma, ir gyvybė. Tačiau ko verta gyvybė, jei nėra gyvenimo? O gyvenimas yra pas Tėvą, todėl tikroji nauda žmogui visada pasirinkti jį, net jei tektų sumokėti pačią brangiausią šio gyvenimo kainą.... Bernardinai.lt

·       Rugpjūčio 30 dieną, sekmadienį Padėkos už laisvę diena. Organizuojama piligriminė eisena į Šiluvą nuo Katauskių gyvenvietės. Pradžia 9.00 val., o 12.00 val. Šiluvos bazilikoje Šv. Mišios.

·       Rugsėjo 1 dieną, antradienį 10.00 val. mūsų bažnyčioje Šv. Mišios už naujus mokslo metus.

·       Rugsėjo 2 dieną, pirmą mėn.  trečiadienį vakaro Šv. Mišiose melsimės už ligonius.

·       Rugsėjo 4 diena, pirmas mėn. penktadienis. Visos dienos adoracija. Vakaro Šv. Mišiose melsimės į Švč. Jėzaus Širdį.

·       Rugsėjo 1-8 dienomis Trakuose vyks atlaidai.

·       Rugsėjo 7-15 d. Šiluvos Didieji Švč. Mergelės Marijos Gimimo atlaidai. Taip pat minime kardinolo Vincento Sladkevičiaus 100 gimimo metinės.

·       Bažnyčios vestibiulyje galite įsigyti  krikščioniškos spaudos.

Bažnyčia mini:

09.03  (F) – Šv. Grigalius, didysis, Bažnyčios mokytojas.