EVANGELIJA PAGAL MATĄ  22, 1-10.

1 Jėzus vėl ėmė kalbėti palyginimais:

2 „Su dangaus karalyste yra panašiai kaip su karaliumi, kuris kėlė savo sūnui vestuves. 3 Jis išsiuntė tarnus šaukti pakviestųjų į vestuvių pokylį, bet tie nepanorėjo eiti. 4 Tuomet jis vėl siuntė kitus tarnus, liepdamas: 'Sakykite pakviestiesiems: Štai aš surengiau pokylį, mano jaučiai ir penimi veršiai papjauti, ir viskas surengta. Ateikite į vestuves!' 5 Tačiau kviečiamieji to nepaisė ir nuėjo kas sau: vienas lauko arti, kitas prekiauti, 6 o kiti tarnus nutvėrę išniekino ir užmušė. 7 Tuomet karalius užsirūstino ir, nusiuntęs kariuomenę, sunaikino anuos žmogžudžius ir padegė jų miestą. 8 Galop jis tarė tarnams: 'Vestuvės, tiesa, surengtos, bet pakviestieji nebuvo verti. 9 Todėl eikite į kryžkeles ir, ką tik rasite, kvieskite į vestuves'. 10 Tie tarnai išėjo į kelius ir surinko visus, ką tik sutiko, blogus ir gerus. Vestuvių menė buvo pilna sėdinčių už stalo. 11 [i1]Karalius atėjo pasižiūrėti svečių ir pamatė ten žmogų, neapsirengusį vestuvių drabužiu. 12 [i2]Jis tarė jam: Bičiuli, kaip čia įėjai, neturėdamas vestuvių drabužio?' Tasai tylėjo. 13 Tuomet karalius paliepė tarnams: „Suriškite jam rankas ir kojas ir išmeskite jį laukan į tamsybes. Ten bus verksmas ir dantų griežimas'. 14 Nes daug pašauktų, bet maža išrinktų“.

MINTYS PAMĄSTYMUI

Kažkaip užprogramuotas instinktyvus atsakymas, kad tai yra nuobodulio ar mažų mažiausiai nežinios laikas. Vis dėlto turėtume įsiklausyti į Jėzaus žodžius. Dangaus Karalystė – vestuvės. Dievo su žmonija. Kristaus su Bažnyčia. Šiame šventės pokylyje svarbi vieta tenka mums.

Svarstymas apie vestuves šiandieniam žmogui irgi gali pasirodyti keistokai. Juk darosi įprasta, kad vestuvės lieka šeimos švente, apribota pačiais artimiausiais ar pačiais labiausiai to nusipelniusiais žmonėmis. Pas mus vestuvės apribotos ir tradicija kaip nors įsiteikti, atsidėkoti jauniesiems. Vėlgi tai ne vieną gali ir atbaidyti: išlaidos, kvietimai, laikas, ieškojimai.

Tačiau visu tuo neturime apsiriboti, kai mąstome apie Dangiškąjį pokylį, į kurį esame pakviesti. Čia reikia tik ateiti. Čia nesvarbios dovanos ar įsiteikimai, tačiau svarbi gyvenimo kryptis, kuri turi tekėti link Vestuvių menės. Kaip patekti į ją? Viešpats nurodo vieną galimybę: saugoti Krikšto malonę. Juk Krikštu mes jau esame gavę patį nuostabiausią drabužį, reikalingą Vestuvių pokyliui.                         Bernardinai.lt

·       Spalis Švč. Mergelės Marijos Rožinio mėnuo.

·       Renkamos aukos Kunigų seminarijai paremti.

·       Kiekvieną ketvirtadienį 19.00 val. renkasi Suaugusiųjų sielovados Alfa kursas.

·       Spalio 16 dieną, penktadienį po vakarinių Šv. Mišių kviečiame jungtis į misijų Rožinio piligrimystę.

·       Spalio 18 dieną, ateinantį sekmadienį Misijų sekmadienis. Renkamos aukos misijoms paremti.

·       Bažnyčios vestibiulyje galite įsigyti  krikščioniškos spaudos.

Bažnyčia mini:

10.15  (M) – Šv. Jėzaus Teresė (Avilietė), vienuolė, mergelė, Bažnyčios mokytoja .

10.17 (M) – Šv. Ignotas Antiochietis, vyskupas, kankinys.