2010 02 07     V-sis    eilinis      sekmadienis

EVANGELIJA  Lk  5,1-11

Kartą, kai minios veržėsi prie Jėzaus klausytis Dievo žodžio, jis stovėjo prie Genezareto ežero ir pamatė dvi valtis, sustojusias prie ežero kranto. Žvejai buvo išlipę iš jų ir plovė tinklus. Įlipęs į vieną valtį, kuri buvo Simono, jis paprašė jį truputį atsistumti nuo kranto ir atsisėdęs mokė minias iš valties. Baigęs kalbėti, jis tarė Simonui: „Irkis į gilumą ir išmeskite tinklus valksmui". Simonas jam atsakė: „Mokytojau, mes, kiaurą naktį vargę, nieko nesugavome, bet dėl tavo žodžio užmesiu tinklus". Tai padarę, jie užgriebė didelę daugybę žuvų, kad net tinklai pradėjo trūkinėti. Jie pamojo savo bendrininkams, buvusiems kitoje valtyje, atplaukti į pagalbą. Tiems atplaukus, jie pripildė žuvų abi valtis, kad jos kone skendo. Tai matydamas, Simonas Petras puolė Jėzui į kojas, sakydamas: „Pasitrauk nuo manęs, Viešpatie, nes aš - nusidėjėlis!" Mat jį ir visus jo draugus suėmė išgąstis dėl to valksmo žuvų, kurias jie buvo sugavę; taip pat Zebediejaus sūnus Jokūbą ir Joną, kurie buvo Petro bendrai. O Jėzus tarė Simonui: „Nebijok! Nuo šiol jau žmones žvejosi". Išvilkę į krantą valtis, jie viską paliko ir nuėjo paskui jį.

MINTYS  PAMASTYMUI

Visi mes pakrikštytieji yra vienu metu esame ir sužvejoti, ir žvejai. Čia atsiveria didžiulė veiklos erdvė visiems krikščionims. Pasauliečiai krikščionys, būdami tiesiogiai įtraukti į visuomenės gyvenimą, šiuo požiūriu tampa nepakeičiami bendradarbiai kunigams kurie maitina mus Dievo žodžiu ir ir Jo duona. Jėzaus žodžiu patikėjęs ir užmetęs tinklus, Petras ir jo valties draugai sugavo tokią daugybę žuvų, kad net tinklai pradėjo trūkinėti. Tada, rašoma, „jie pamojo savo bendrininkams, buvusiems kitoje valtyje, atplaukti į pagalbą". Taip pat ir šiandien Petro įpėdinis ir tie, kurie yra su juo valtyje - vyskupai ir kunigai - kviečia esančius kitoje valtyje - pasauliečius - ateiti jiems į pagalbą. Jėzus atneštoji Geroji Naujiena yra ta, kad Dievui reikalingi ne nuostabūs ir tobuli žmonės, pirmaujantys visose srityse, tikėjimo galiūnai, o mes. Nepriklausomai nuo laikmečio ir aplinkos, Jis išsirenka tuos, per kurį veiks kitų gyvenimuose. Kviečiu išgirsti Jėzaus žodžius pasakytus apaštalui Petrui „Irkis į gilumą ir išmeskite tinklus valksmui".

02.10    Šv. Skolastika, mergelė.