Svetainės medis   Kontaktai  
 
POPIEŽIAUS intencija balandį – kad kiekvienoje kultūroje būtų pripažįstamas moterų orumas ir vertė, kad liautųsi jų diskriminacija. ARKIVYSKUPIJOS – kad Velykų žinia įkvėptų saugoti gyvenimo dovaną ir puoselėti dvasinius pašaukimus bei šeimos gyvenimą.

EVANGELIJA  Lk 24, 46 - 53

 

„Yra parašyta, kad Mesijas kentės ir trečią dieną prisikels iš numirusių ir, pradedant nuo Jeruzalės, jo vardu visoms tautoms bus skelbiama, kad atsiverstų ir gautų nuodėmių atleidimą. Jūs esate šių dalykų liudytojai. Ir štai aš atsiųsiu jums, ką yra pažadėjęs mano Tėvas. Jūs pasilikite mieste, kol būsite apgaubti jėga iš aukštybių". Įžengimas į dangų Jėzus nusivedė juos palei Betaniją ir, iškėlęs rankas, palaimino juos. Laimindamas jis atsiskyrė nuo jų ir pakilo į dangų. Jie pagarbino jį, paskui, didelio džiaugsmo kupini, sugrįžo į Jeruzalę. Jie nuolat lankė šventyklą ir šlovino Dievą.

 

MINTYS  PAMĄSTYMUI

 

   Jėzus grįžta pas Tėvą, o dangaus Karalystės skelbimą patiki savo mokiniams.

   Vyrai galilėjiečiai, ko stovite, žiūrėdami į dangų?

   Panašių klausimų Šventajame Rašte randame nemažai. Dievas kreipiasi į mus, ragina, kviečia žengti toliau, augti savo tikėjime. Mes neturime ieškoti danguje pasaulį baudžiančio Dievo veido. Jį galime rasti ten, kur Jis pats visiems amžiams nusprendė pasilikti: tarp pačių menkiausiųjų, tarpe tų žmonių, kurie tiki Jėzų iš Nazareto. Žvelgiant grynai žmogiškai ši krikščionybės siūloma išeitis yra nesuprantama ir nelogiška. Visų pirma ji ragina įtikėti, jog nematomas Dievas tapo Žmogumi, o dabar kviečia tikėti, jog prieinamas Dievas save atiduoda nuodėmingoms ir tam nepasirengusioms žmogaus rankoms! Visiškai mums nepalankūs mainai: vietoje to, kad regėtume spinduliuojantį ir giedrą Mokytojo Veidą, susiduriame su raukšlėtu ir niūriu krikščionio veidu...
   Matydamas Bažnyčios žmonių elgesį, net ir suabejoja, ar visagalis Dievas galėjo patikėti savo Karalystės skelbimą tokiai Bažnyčiai?...
   Dievas, be abejo, lydi žmones per gyvenimą, tačiau Evangelijos kelią patikėjo savo Bažnyčiai. Karalystę, kurios laukė apaštalai, mes dar turime sukurti. Viešpaties buvimas pasaulyje nėra kažkoks magiškas sprendimas, tačiau kantrios kasdieninės mūsų pačių pastangos susitikti Jį. Ne kas kitas, bet, deja, mes esame Jėzaus veidas žmonėms, kuriuos susitinkame savo kasdienybėje. Mūsų žvilgsnis į kitus yra paties Dievo žvilgsnis. Todėl priimkime angelų paraginimą: liaukimės žiūrėję į debesis, ten ieškodami Dievo garbės atspindžių, bet verčiau stenkimės pastebėti tą garbę, pasklidusią mūsų gyvenamoje kasdienybėje. Liaukimės ieškoję Dievo danguje, jeigu Jis yra mūsų sutinkamo brolio suvargusiame ir susirūpinusiame veide.

   Įžengimas į dangų kalba apie Bažnyčios pradžią, Dievo kvietimą leistis į kelionę, kurioje mes. Jėzaus mokiniai, turėsime būti vadovais. Netgi jei jaučiamės Bažnyčios nuvilti ar įžeisti, esame kviečiami su naujomis jėgomis eiti pirmyn, semiantis stiprybės iš šventųjų, kurie atvertė Bažnyčią, tą darbą pradėdami nuo savęs pačių.

 


ŠVENTŲJŲ  MINĖJIMAI

 

05.18  Šv. Jonas I, popiežius, kankinys

05.20  Šv. Bernardas Sienietis, kunigas

05.21  Šv. Kristoforas Magaljanesas ir jo draugai. Kankiniai

05.22  Šv. Rita, vienuolė

 

Kraujo relikvija

Šv. MIŠIOS prašant
šv. Jono Pauliaus II užtarimo –
kiekvieno mėnesio 22 dieną
12 valandą.

 
  Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
© 2008 Kauno Gerojo Ganytojo parapija, info@dainavosparapija.lt
Sprendimas: BT-Group : Svetainių kūrimas