2010 05 30        IX - sis eilinis sekmadienis   (Švč. Trejybė)          metai C

EVANGELIJA  Jn 16, 12 - 15

Dar daugel jums turėčiau kalbėti, bet dabar jūs negalite pakelti. Kai ateis toji Tiesos Dvasia, jus ji ves į tiesos pilnatvę. Ji nekalbės iš savęs, bet skelbs, ką bus išgirdusi, ir praneš, kas turi įvykti. Ji pašlovins mane, nes ims iš to, kas mano, ir jums tai paskelbs. Visa, ką Tėvas turi, yra ir mano, todėl aš pasakiau, kad ji ims iš to, kas mano, ir jums tai paskelbs".

Šiandien mes švenčiame Švč. Trejybės šventę. Tai tarsi tiltas, sujungiantis pirmąją bažnytinių metų pusę su antrąja. Pirmąją pusę keliavome išganymo istorijos keliais. Kristus savo pavyzdžiu mokė mus, kaip turime gyventi, kad laimėtume dangiškojo Tėvo prielankumą; o nuo šiandien Evangelija kvies ir mes bandysime atsiliepti į Jėzaus mums laimėtąjį išganymą. Švč. Trejybė, tai trys asmenys - Dievas Tėvas, Dievas Sūnus ir Dievas Šventoji Dvasia sujungti į vieną triasmenį Dievą. Kaskart darydami kryžiaus ženklą - Vardan Dievo Tėvo ir Sūnaus, ir Šventosios Dvasios, mes išpažįstame esminį krikščionių tikėjimo slėpinį - mūsų Dievas yra vienas, bet Trejybėje, trys dieviškieji asmenys viename Dieve. Ir šią bendrystę suvienija ne kas kita, kaip meilė. Iš meilės Dievas Tėvas niekada mūsų neapleidžia, iš meilės Dievo Sūnus - Jėzus Kristus mus išgelbėjo, iš meilės Šventoji Dvasia apsigyveno mumyse ir skatina mus tobulėti bei būti panašiais į Jėzų. Švč. Trejybė atspindi glaudžią meilę ir bendrystę, nuolat vienijančią Tėvą, Sūnų ir Dvasią. Dievas sukūrė žmogų pagal savo paveikslą ir panašumą, todėl esame kviečiami bendrystei vieni su kitais, kad veikdami kartu liudytume Kristų ir gyventume Evangelija. Krikščioniška šeima yra tos bendrystės mažytė ląstelė, nuo kurios priklauso visos bendruomenės gyvenimas. Todėl visus kviečiu šia proga prašyti sau Švenčiausios Trejybės malonės patirti Jos meilę ir dalytis ja su kitais.

05.31  Šv. Švč. M. Marijos Apsilankymas

06.01  Šv. Justinas, kankinys