Svetainės medis   Kontaktai  
 
POPIEŽIAUS intencija rugsėjį – kad visuomenės užribyje atsidūrę žmonės nebūtų pamiršti institucijų ir laikomi beverčiais. ARKIVYSKUPIJOS – kad mokslo metų pradžia paskatintų ieškoti ne tiktai žinių, bet ir Dievo artumos.

2010 12 19                 IV-sis     Advento        sekmadienis                     metai A

 

EVANGELIJA  Mt  1,  18 - 24

Jėzaus Kristaus gimimas buvo toksai. Jo motina Marija buvo susižadėjusi su Juozapu; dar nepradėjus jiems kartu gyventi, Šventosios Dvasios veikimu ji tapo nėščia. Jos vyras Juozapas, būdamas teisus ir nenorėdamas daryti jai nešlovės, sumanė tylomis  ją atleisti. Kai jis nusprendė taip padaryti, per sapną pasirodė jam Viešpaties angelas ir tarė: „Juozapai, Dovydo sūnau, nebijok parsivesti į namus savo žmonos Marijos, nes jos vaisius yra iš Šventosios Dvasios. Ji pagimdys sūnų, kuriam tu duosi Jėzaus vardą, nes jis išgelbės savo tautą iš nuodėmių". Visa tai įvyko, kad išsipildytų Viešpaties žodžiai, pasakyti per pranašą: Štai mergelė nešios įsčiose ir pagimdys sūnų, ir jis vadinsis Emanuelis, o tai reiškia: „Dievas su mumis". Atsikėlęs Juozapas padarė taip, kaip Viešpaties angelo buvo įsakyta, ir parsivedė žmoną pas save.

 

MINTYS  PAMĄSTYMUI

   Šį sekmadienį Bažnyčia ragina atkreipti dėmesį į bene patį tyliausią šventąjį: Juozapą iš Nazareto, kurį visi to meto žmonės laikė Jėzaus tėvu. Dievas pasirinko atviros ir dosnios širdies žmogų, kuris buvo pasirengęs priimti asmeninių planų žlugimą, sugebantis atsisakyti minties būti savo likimo kūrėju, nepretenduojanti sukontroliuoti ir suvaldyti viską, kas tik dedasi aplinkui. Kalbant apie Juozapą, paminima, kad jis buvo „teisus". Marijos ir Juozapo tikroji istorija prasidėjo tada, kai jiedu išgirdo vienodą paraginimą: „Nebijok!" Prieš patikėdamas žmogui užduotį Dievas ragina pasitikėti Juo, pamirštant savus išganymo planus. Sakyčiau, kad toks pat paraginimas, laukiant Kalėdų švenčių, skirtas kiekvienam iš mūsų. Šiandien, mūsų monotoniškame ar kupiname įvykių gyvenime Dievas ragina mus nebijoti. Nebijok būti su savo vaiku, kurio poelgių nebesugebi suprasti... Nebijok kiekvieną dieną liudyti savo meilės ir ištikimybės... Nebijok pasirūpinti savo uošviais... Nebijok būti su sergančia motina... Nebijok pasakyti tiesos tam, kurį myli... „Nebijok, nes aš esu su tavimi", - sako Viešpats. Tikriausiai kažką panašaus mąstė ir Šventasis Tėvas Jonas Paulius II, kai, pradėdamas savo popiežiškąją misiją, visam pasauliui ištarė: „Nebijokite! Plačiai atverkite duris Kristui!"

 

ŠVENTŲJŲ  MINĖJIMAI

12.21  Šv. Petras Kanizijus, kunigas, Bažnyčios mokytojas

 

 

Kraujo relikvija

Šv. MIŠIOS prašant
šv. Jono Pauliaus II užtarimo –
kiekvieno mėnesio 22 dieną
12 valandą.

 
  Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
© 2008 Kauno Gerojo Ganytojo parapija, info@dainavosparapija.lt
Sprendimas: BT-Group : Svetainių kūrimas