Svetainės medis   Kontaktai  
 
POPIEŽIAUS intencija rugsėjį – kad visuomenės užribyje atsidūrę žmonės nebūtų pamiršti institucijų ir laikomi beverčiais. ARKIVYSKUPIJOS – kad mokslo metų pradžia paskatintų ieškoti ne tiktai žinių, bet ir Dievo artumos.

2011 01 02   Viešpaties apsireiškimas (Trys Karaliai)  sekmadienis  metai A

 

EVANGELIJA  Mt  2,  1 - 12

 

Jėzui gimus Judėjos Betliejuje karaliaus Erodo dienomis, štai atkeliavo į Jeruzalę išminčiai iš Rytų šalies ir klausinėjo: „Kur yra gimusis Žydų karalius? Mes matėme užtekant jo žvaigždę ir atvykome jo pagarbinti". Tai išgirdęs, karalius Erodas sunerimo, o su juo ir visa Jeruzalė. Jis susikvietė visus tautos aukštuosius kunigus bei Rašto aiškintojus ir teiravosi, kur turėjęs gimti Mesijas. Tie jam atsakė: „Judėjos Betliejuje, nes pranašas yra parašęs: Ir tu, Judo žemės Betliejau, anaiptol nesi menkiausias tarp žymiųjų Judo miestų, nes iš tavęs išeis vadas, kuris ganys mano tautą - Izraelį". Tuomet Erodas, slapčia pasikvietęs išminčius, smulkiai juos išklausinėjo apie žvaigždės pasirodymo metą ir, siųsdamas į Betliejų, tarė: „Keliaukite ir viską sužinokite apie kūdikį. Radę praneškite man, kad ir aš nuvykęs jį pagarbinčiau". Išklausę karaliaus, išminčiai leidosi kelionėn. Ir štai žvaigždė, kurią jie buvo matę užtekant, traukė pirma, kol sustojo ties ta vieta, kur buvo kūdikis. Išvydę žvaigždę, jie be galo džiaugėsi. Įžengę į namus, pamatė kūdikį su motina Marija ir, parpuolę ant žemės, jį pagarbino. Paskui jie atidengė savo brangenybių dėžutes ir davė jam dovanų: aukso, smilkalų ir miros. Sapne įspėti nebegrįžti pas Erodą, kitu keliu pasuko į savo kraštą.

 

MINTYS  PAMĄSTYMUI

Kalėdos yra šventė, kai mes prisimename, kad Dievas atėjo pas mus, o Apsireiškimo šventėje prisimename, kad mes einame pas Dievą, einame, kaip laisvi kūriniai, gaubiami meilės ir patys trokšdami mylėti. Dievas atėjo į pasaulį ne tam, kad jame liktų pasislėpęs (ar paslėptas, kaip galbūt ne vienam patiktų), ne todėl, kad turėjo kažkokių reikalų žemėje, bet tam, kad pasirodytų žmonėms, kad šie galėtų Jį pažinti. Dievas tampa žmogumi, kad atsidurtų su mumis viename lygyje, kad galėtų kreiptis į mus ir elgtis mums suprantamu būdu. Šventajame Rašte randame žodžius: „Daug kartų ir įvairiais būdais Dievas kalbėjo mūsų tėvams per pranašus, o galiausiai prabilo į mus per Sūnų". Jėzaus atėjimas yra Dievo apsireiškimo žmogui viršūnė, lemiamas Dievo žodis, po kurio jau nebėra ką bepasakyti iki tos akimirkos, kai žmogus išvys Dievą „veidas į veidą". Jis visus kviečia Jį pažinti ir pripažinti bei pasinaudoti Jo atėjimo į pasaulį vaisiais. Ne vien tik gimimas, bet ir visas Jėzaus žemiškasis gyvenimas yra Jo Apsireiškimas, todėl ši šventė įgyja ypatingą reikšmę. Trys Išminčiai įkūnija žmogaus kelionę pas Dievą. Mes sugebame leistis į nuostabius nuotykius: tyrinėjame Visatą, išrandame mechanizmus ir vaistus, tikrovę atvaizduojame mene ir literatūroje. Gaila tik, kad šiais laikais žmonės nelabai nori leistis į kitą kelionę, ieškodami To, kuris jiems davė visą tą sumanumą ir protą. Ši kelionė nėra skirta vien tik patiems protingiausiems, nes Dievas atlygina visiems Jo ieškantiems. Mat, tokiai kelionei reikia išminties...

 

 

ŠVENTŲJŲ  MINĖJIMAI

01.07  Šv. Raimundas Penjafortietis, kunigas

 

 

Kraujo relikvija

Šv. MIŠIOS prašant
šv. Jono Pauliaus II užtarimo –
kiekvieno mėnesio 22 dieną
12 valandą.

 
  Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
© 2008 Kauno Gerojo Ganytojo parapija, info@dainavosparapija.lt
Sprendimas: BT-Group : Svetainių kūrimas