2011 02 06                       V-asis    eilinis   sekmadienis                        metai A

EVANGELIJA  Mk  5,  1 - 12

„Jūs žemės druska. Jei druska išsidvoktų, kuo gi ją reikėtų pasūdyti? Ji niekam netinka, ir belieka ją išberti žmonėms sumindžioti. Jūs pasaulio šviesa. Neįmanoma nuslėpti miesto, kuris pastatytas ant kalno. Ir niekas nevožia indu degančio žiburio, bet jį stato į žibintuvą, kad šviestų visiems, kas yra namuose. Taip tešviečia ir jūsų šviesa žmonių akivaizdoje, kad jie matytų gerus jūsų darbus ir šlovintų jūsų Tėvą danguje".

DIEVO  GAILESTINGUMO  METAI

2010 m. lapkričio 14 d. Lietuvos vyskupai, susirinkę į Gailestingumo Motinos Globos atlaidus Vilniuje, nusprendė 2011-uosius metus Lietuvoje paskelbti Dievo Gailestingumo metais. Vyskupai ragina per šiuos metus geriau suvokti Dievo Gailestingumo slėpinį, pagerbti Gailestingojo Jėzaus atvaizdą, susipažinti su jo nutapymo istorija ir su tuo, kaip į pasaulį pasklido per šv. Faustiną perduotas Jėzaus prašymas, puoselėti tikinčiųjų piligrimystę į Vilniaus Dievo Gailestingumo šventovę bei apmąstyti Dievo nuolat mums teikiamas malones. Kiekvienai Lietuvos vyskupijai bei didesniems tautiečių sambūriams užsienyje bus perduotos Gailestingojo Jėzaus paveikslo, esančio Vilniaus Dievo Gailestingumo šventovėje, kopijos, kurios visus metus keliaus iš parapijos į parapiją, iš bendruomenės į bendruomenę, primindamos tikintiesiems, kad pagrindinė Dievo savybė yra Jo Gailestingumas. Reikia tik jam atsiverti, asmeniškai jį priimti, sąmoningai tuo gyventi ir liudyti savo krikščionišką gyvenimą kitiems.

Balandžio 30 d. - gegužės 1 d., švenčiant Dievo Gailestingumo iškilmę, kuri minima antrą Velykų sekmadienį, Vilniuje bus surengtas nacionalinis Dievo Gailestingumo kongresas. Spalio 1-5 dienomis Krokuvoje, Lagievnikų Dievo Gailestingumo šventovėje, vyks II Pasaulinis apaštalinis Gailestingumo kongresas. Apaštalas Paulius sako: Dievas apstus gailestingumo, savo didžia meile, kuria mus pamilo, mus, mirusius nusikaltimais, prikėlė gyventi su Kristumi (Ef 2, 4). Dievo gailestingumas nepaneigia teisingumo, bet jį pranoksta, siekia toliau. Dievo gailestingumas ir meilė yra teisingumo perviršis. Kristus mus ragina: Atsiverskite ir tikėkite Evangelija (Mk 1, 15). Jėzus Kristus, apreikšdamas Dievo gailestingumą, ir iš žmonių laukia gailestingumo: Būkite gailestingi, kaip ir jūsų Tėvas gailestingas (Lk 6, 36). Šis kvietimas atskleidžia esminį Evangelijos dorovės dėsnį: Dievas yra gailestingas žmogui, o žmogus turi būti gailestingas savo artimui. Kristus pats išmokė maldos, kurioje kreipiamės į dangiškąjį Tėvą: ir atleisk mums mūsų kaltes, kaip ir mes atleidžiame savo kaltininkams (Mt 6, 12). Gailestingumas gimdo gailestingumą, skleisdamas taiką ir ramybę. Švęsdami Dievo Gailestingumo metus, pažinkime dieviškąjį gailestingumą, kuris vienintelis gali įveikti pasaulį sukausčiusį blogį bei neviltį.

02.08  Šv. Jeronimas Emiljanis

02.10  Šv. Skolastika, mergelė