2011 11 27             I-asis    Advento    sekmadienis            metai

EVANGELIJA  Mk  13,  33 - 37

„Žiūrėkite, budėkite, nes nežinote, kada ateis tas laikas! Bus kaip su žmogumi, kuris iškeliavo svetur, paliko namus ir davė tarnams įgaliojimus, kiekvienam paskyręs darbą, o durininkui įsakė budėti. Taigi budėkite, nes nežinote, kada grįš namų šeimininkas: ar vakare, ar vidurnaktyje, ar gaidgystėje, ar rytmety, kad, netikėtai sugrįžęs, nerastų jūsų miegančių. Ką sakau jums, sakau ir visiems: budėkite!"

Pradedame vidinio budėjimo mėnesį, kad Dievas dar kartą užgimtų mumyse. Žinoma, Jis jau yra gimęs pasaulyje, nes priešingu atveju neskaitytume šių Evangelijos žodžių. Be abejo, Jėzus jau yra gimęs, nes kitaip nesiryžtume kovoti prieš tikėjimo išoriškumą ir drungnumą. Aišku, Jis yra gimęs, nes, jei to nebūtų, nemėgintume eiti ieškoti Dievo. Tačiau visų pirma tai, ką galime padaryti, yra mūsų pastangos budėti, nepasiduoti kasdieninio gyvenimo beprotybei, neleisti, kad išorės rūpesčiai užgožtų mūsų, kaip Dievo ieškotojų, vidinį ilgesį. Pradedame vidinio gyvenimo, maldos, vilties laiką. Mus link Kalėdų veda viltis. Jei Dievas tampa žmogumi, reiškia, kad Jis dar nenusivylė mumis. Jei Dievas tampa žmogumi, reiškia, kad galime mokytis iš Jo ir vis giliau suvokti savo žmogiškumą. Jei Dievas tampa žmogumi, tai reiškia, kad gyvenimui reikia Dievo ir gyvenimas su Juo yra nuostabus! Verta bent šį kartą pamėginti rimtai įsiklausyti į Dievo Žodį. Ir laukti Dievo budėjime.

ADVENTO ŽENKLAI

Advento vainiko tradicija į Lietuvą yra atėjusi iš Vokietijos, dar iš prieškario laikų. Advento vainikas daromas iš eglučių ar šiaip iš kokių kitų žalumynų. Jis dedamas prieš altorių ant kokio postamento arba guldomas, jame įstatomos keturios žvakės, simbolizuojančios keturis Advento sekmadienius. Kiekvieną sekmadienį kunigas Mišių pradžioje uždega žvakę: pirmąjį sekmadienį - vieną žvakę, antrąjį - dvi ir taip toliau.

Advento sekmadieniais pirmosios rytinės  šv. Mišios vadinamos  Rarotomis („rorate caeli desuper" - „rasokit, dangūs, iš aukštybių"), skirtos Švč. Mergelės Marijos garbei. Tie žodžiai, paimti iš Senojo Testamento pranašų, išreiškia žmonijos ilgėjimąsi Išganytojo. Per Rarotas aukštai iškeliama papuošta kaspinais rarotinė žvakė, vaizduojanti Nekaltąją Mergelę Mariją, laukiančią Jėzaus gimimo.

• Šiandien pradedame Advento laikotarpį - Kristaus Gimimo šventės laukimą, naujus liturginius metus. Adventiniu metu ruošiamasi Kalėdoms, dalyvaujame Advento rekolekcijose, kurios vyks gruodžio mėn. 17 ir 18 d.d., einama kalėdinės išpažinties, laikomasi pasninko, nerengiami triukšmingi minėjimai.
  • Visais Advento sekmadieniais 7.40 val. bus giedamos „Marijos valandos", 8 val. bus švenčiamos Rarotų - tai laukimo kartu su Švč. M. Marija šv. Mišios. Pirmuoju Advento sekmadieniu pradedami nauji liturginiai metai, kurie Lietuvoje skelbiami Palaimintojo Jurgio Matulaičio metais.
  • Pirmąjį Advento sekmadienį šventinami kalėdaičiai, auka už kalėdaičius yra Jūsų parama statomai bažnyčiai.
  • Kviečiu dalyvauti akcijoje "Gerumas mus vienija", kuri vyks visą Advento laikotarpį, bus platinamos žvakutės, kurios papuoš Kūčių stalą. Gautos už jas aukos bus skirtos paremti stokojančius ir vargstančius parapijos bendruomenės narius. Taip pat parapija remia labdaros valgyklą adresu: Partizanų g. 5, kurioje kasdien maitinasi socialiai remtini žmonės.
  • Ateinantis penktadienis ir šeštadienis yra pirmieji mėnesyje, kurie skiriami Švč. Jėzaus Širdies garbei ir Švč. M. Marijos garbei. Prieš šv. Mišias 17.30 val. bus pravedamos priklausančios pamaldos. Šv. Mišios švenčiamos aukotojų intencija.
  • Bažnyčios vestibiulyje asociacija „Kovo 11-osios gatvės bendrija" parengė foto parodą „Budėkime sargyboje", kuri yra skirta Lietuvos kariuomenės 93-iųjų įkūrimo metinių minėjimui.

11.30  Šv. Andriejus, apaštalas

12.03  Šv. Pranciškus Ksaveras, kunigas