2008 09 28                XXVI - sis  eilinis  sekmadienis                      metai A

EVANGELIJA  Mt  21,  28 - 32

„Kaip jūs manote? Vienas žmogus turėjo du sūnus. Kartą jis kreipėsi į pirmąjį, sakydamas: 'Vaike, eik ir padirbėk šiandien vynuogyne'. Šis atsakė: 'Nenoriu', bet vėliau apsigalvojo ir nuėjo dirbti. Paskui tėvas kreipėsi į antrąjį sūnų tais pačiais žodžiais. Šis jam atsakė: 'Einu, viešpatie', bet nenuėjo. Katras iš jų įvykdė tėvo valią?" Jie atsakė: „Pirmasis". Tuomet Jėzus tarė jiems: „Iš tiesų sakau jums: muitininkai ir ištvirkėlės greičiau už jus pateks į Dievo karalystę. Nes Jonas atėjo pas jus teisybės keliu, bet jūs netikėjote juo. O muitininkai ir ištvirkėlės tikėjo. Bet jūs, nors tai matėte, nė vėliau neapsigalvojote ir netikėjote juo".

MINTYS  PAMĄSTYMUI

Evangelistas Lukas yra užrašęs Išganytojo posakį: Kam vadinate mane: „Viešpatie, Viešpatie", o nedarote, ką sakau?! Norint parodyti paklusnumą Viešpačiui, nepakanka vien kalbėti apie tai, bet reikia daryti tai, kas yra įsakyta. Dievui nelabai rūpi mūsų žodžiai. Jis labiau vertina tai, ką darome. Tik mes, tarsi apimti savotiško apsėdimo, nesiliaujame kalbėti, apsiribodami vien tik tuo. Kalbame apie nusižeminimą, tikėjimą, meilę, vienybę, taiką, dialogą, toleranciją, pliuralizmą, asmens vertę, moters vietą Bažnyčioje... Deja, praktiškai niekuomet nesusimąstome, kad iš tikrųjų patys turime būti nusižeminę, paklusnūs, puoselėti tikėjimą, iš tikrųjų mylėti artimą, nuoširdžiai gerbti kitą žmogų... Ko gero, šiuolaikinėje Bažnyčioje tenka labiau bijoti ne atsisakymo ką nors daryti, kiek paviršutiniško sutikimo, entuziastingo pritarimo, iškilmingų pareiškimų, veidmainiško pasipiktinimo ir garsių šūkių. Viešpaties vynuogynas nebus tvarkingai prižiūrėtas vien tik tūkstančius kartų skanduojant „taip". Iš tikrųjų šiandien prisiminkime, kad Viešpats Jėzus Kalno pamokslo pabaigoje tarė: Ne kiekvienas, kuris man šaukia: „Viešpatie, Viešpatie!", įeis į dangaus karalystę, bet tik tas, kuris vykdo mano dangiškojo Tėvo valią.

ŠVENTŲJŲ  MINĖJIMAI

09.29  Šv. Mykolas, Gabrielius ir Rapolas, arkangelai