2014 02 09           V-asis eilinis sekmadienis            metai A

EVANGELIJA  Mt  5,  13 - 16

„Jūs žemės druska. Jei druska išsidvoktų, kuo gi ją reikėtų pasūdyti? Ji niekam netinka, ir belieka ją išberti žmonėms sumindžioti. Jūs pasaulio šviesa. Neįmanoma nuslėpti miesto, kuris pastatytas ant kalno. Ir niekas nevožia indu degančio žiburio, bet jį stato į žibintuvą, kad šviestų visiems, kas yra namuose. Taip tešviečia ir jūsų šviesa žmonių akivaizdoje, kad jie matytų gerus jūsų darbus ir šlovintų jūsų Tėvą danguje".

Šiandien Viešpats labai tiesiai ir aiškiai mums sako: „Jūs - pasaulio šviesa!". Jis nesako, kad Jūs stenkitės, ar siekite būti pasaulio šviesa, bet netgi neprileidžia, kad krikščionis būtų kitoks. Šviesa - tai krikščioniui Dievo įkvėpta prigimtinė dovana. Neįtikėtina, kaip labai Dievas vertina žmones ir jais pasitiki. Šie žodžiai drąsina mus ir ragina elgtis ir gyventi sąžiningai. Priėmę Jėzų šv. Komunijoje uždegame sieloje spindinčią Dievo šviesą, įberiame žiupsnelį tikėjimo druskos, suteikiančios skonį visai mūsų krikščioniškai būčiai. Tikintis žmogus yra pasauliui duota šviesa. Jėzus sako: „Taip tešviečia ir jūsų šviesa žmonių akivaizdoje, kad jie matytų jūsų gerus darbus". Mes galime daryti šviesos darbus! Tai darbai, kuriuos daro nuolankieji, tyrieji, teisingieji, beturčiai dvasioje. Visa tai yra tarsi evangelinis gyvenimo įprasminimas. Tiesa, kartais jis visiškai be jokio reikalo tarsi prieš-pastatomas pasauliui, sudarant įspūdį, kad tikintysis yra tarsi asmuo, priklausantis kitai realybei. Tai gali būti daroma ir sąmoningai, siekiant krikščionišką požiūrį į gyvenimą paneigti ir suniekinti. Vis dėlto tada, kai mes, kaip vienintelės taisyklės, laikomės gyvenimo meilėje, mes tampame Šviesa ir Druska tiems, kuriuos sutinkame gyvenimo kelyje. Kuomet žmonės myli vienas kitą, jie tampa šviesa tamsoje, žibintu daugeliui. Kiekvienoje vietoje, kur yra meilė, išbarstoma druska, suteikianti gerą skonį gyvenimui. Pirmajame Mišių skaitinyje skaitome pranašo Izaijo pamokymus, kaip šviesa turi būti įdėta į žibintuvą, o ne užvožta indu: „Kai tu savo tarpe pašalinsi priespaudą, skriaudos nedarysi, ko blogo nekalbėsi, paduosi alkstančiam duonos, pasotinsi vargetą, tai tavo šviesa užtekės tamsoje, tavoji naktis bus šviesi kaip diena". Jei rūpinsimės šviesti kitiems, apšviesime ir save, jei gydysime kitus, pagysime patys. Mes negalime likti pasilenkę ties savo pralaimėjimų istorijomis, apraudodami tai, kas kada nors nesisekė. Jėzus, kalbėdamas apie savo mokinius, kaip apie druską ir šviesą, aiškiai patvirtina, kad mes turime būti drąsūs šios žemės keliuose, rodyti dėmesį kitiems. Priešingu atveju niekuomet nebūsime šviesos žmonėmis, nes tas, kuris mato tik save, niekuomet neturės šviesaus veido. Būkime ta šviesa žibintuve, tiesa taip, kaip tai daro uždegtas dagtis, nekeliantis triukšmo ir nieko nepažeidžiantis. Jis nebijo sudegti pats, drauge skleisdamas šviesą, dalindamasis jame esančiu gėriu. Mes, „Evangelijos žmonės" irgi esame tie, kurie kasdien džiaugiasi gyvenimu ir dalijasi savo šviesa. Kristaus šviesa...

• Kauno arkivyskupija organizuoja Šv. Valentino dieną KITAIP „Kad Jūsų džiaugsmui nieko netrūktų". Šis renginys vyks vasario 14 d. 19 val. Kaune, „Žalgirio" arenoje. Renginio trukmė 2,5 val. Ypač kviečiame dalyvauti jaunimą, šeimas ir visus, kurie jauni širdyse. Bilietus nuo sausio mėn. 29 d. galima įsigyti Kauno arkivyskupijos jaunimo centre (Vilniaus g. 7, Kaunas, tel.: 8 37 322578), bilieto kaina 7, Lt ir per bilietų platintoją (kaina 15 Lt).
  • 1992 m. popiežius Jonas Paulius II vasario 11 d. paskelbė Pasauline Ligonių diena ir pakvietė tą dieną daugiau dėmesio skirti sergantiems: juos aplankyti, pagal išgales paremti, pasimelsti. Tad ateinantį šeštadienį švęsime Pasaulinę ligonių dieną - 18 val. šv. Mišių metu melsimės už sergančiuosius.
  • Vasario 16 d., minėsime Lietuvos Valstybės atkūrimo dieną. Mišios bus švenčiamos sekmadienio tvarka.
  • Kviečiame dirbančiuosius apsilankyti parapijos raštinėje, kur parapijos darbuotoja užpildys prašymą mokesčių inspekcijai dėl 2 proc. gyventojų pajamų mokesčio skyrimo bažnyčios vidaus įrengimui. Šiais metais planuojama įrengti didžiojo lango vitražą.

02.10  Šv. Skolastika, mergelė

02.11  Švč. Mergelės Marijos Apsireiškimas Lurde

02.14  Šv. Kirilas, vienuolis ir šv. Metodijus, vyskupas (Europos globėjai)