2014 06 15          Švenčiausioji  Trejybė               metai A

EVANGELIJA  Jn  3,  16 - 18

Dievas taip pamilo pasaulį, jog atidavė savo viengimį Sūnų, kad kiekvienas, kuris jį tiki, nepražūtų, bet turėtų amžinąjį gyvenimą. Dievas gi nesiuntė savo Sūnaus į pasaulį, kad jis pasaulį pasmerktų, bet kad pasaulis per jį būtų išgelbėtas. Kas jį tiki, tas nebus pasmerktas, o kas netiki, jau yra nuteistas už tai, kad netiki viengimio Dievo Sūnaus.

Jei kas nors mūsų paklaustų, į ką mes, krikščionys, tikime, tikriausiai spontaniškai norėtume pakartoti tikėjimo išpažinimo žodžius: „Tikiu į Dievą Tėvą... į Jėzų Kristų, kuris buvo nukryžiuotas ir prisikėlė... į Šventąją Dvasią... visuotinę Bažnyčią... Apaštalas Jonas mums nurodo kitokį atsakymą: krikščionis tiki meile, kuri yra pats Dievas. Mes įtikėjome meile: kiekvienas vyras, kiekviena moteris, netgi ir netikintys, gali tikėti meile. Kiekvienas žmogus gali tikėti ir pasitikėti meile, kaip gyvenimo išmintimi. Jei nėra meilės, iš jokios sakyklos, nuo bet kokio altoriaus sklindantys žodžiai neprivers įtikėti Dievu. Mes pasitikime ir tikime Švenčiausiosios Trejybės tarpusavio meile, kuri iš Jos sklinda, pasiekia mus, apsupa ir plinta toliau. „Dievas taip pamilo pasaulį"... Dievas myli ne vien tik žmogų, bet visą pasaulį, žemę, gyvūnus, augalus, - visą kūriniją. Kadangi esame sukurti pagal Dievo paveikslą, vadinasi, ir mes privalome mylėti šią žemę, jos platybes, joje gyvenančius žmones, jos augalus, gėles, gyvūniją, visą grožį. Galime ir privalome pasakyti: mūsų mylima žemė. Švenčiausiosios Trejybės šventė atspindi mūsų širdies gelmes ir mūsų sugebėjimą įvertinti savo gyvenimo prasmę. Keliaudami pas Tėvą, kuris yra gyvybės šaltinis, pas Sūnų, kuris myli mus taip, kad neatsisakė dėl mūsų aukotis, pas Dvasią, bendryste nušviečiančią mūsų vienatvę, jaučiamės maži ir drauge apgaubti paslapties. Maži ir priglausti glėbyje To, kuris valdo visą Visatą ir kuris vadinasi Meilės Bendrystė.

• Ateinantį sekmadienį švęsime Devintines - Švč. Kristaus Kūno ir Kraujo šventę. Po 10.30 val. šv. Mišių bažnyčios šventoriuje bus einama Devintinių procesija; taip pat švęsime šv. Jono Krikštytojo atlaidus. 12 val. švęsime šventojo Jono Pauliaus II dieną. Šiose šv. Mišiose bus meldžiamasi tomis intencijomis, kurios surašytos ir įteiktos Šventajam, t.y. įmetant jas į aukų dėžutę, esančią relikvijoriuje.
  • Ateinantį sekmadienį, Kauno m. organizuojama Devintinių procesija iš šv. Arkangelo Mykolo bažnyčios į Arkikatedrą baziliką. Iškilmė prasidės 9.30 val. prie šv. Arkangelo Mykolo bažnyčios, po to procesija pajudės Laisvės alėja, Vilniaus gatve, link Arkikatedros bazilikos, kur 12 val. bus iškilmingai švenčiamos šv. Mišios. Iškilmėje kviečiame dalyvauti parapijos tikinčiuosius.
  • Šeimos metais arkivyskupijos parapijų šeimose keliauja Šventosios Šeimos ikona. Šeimos kviečiamos savo namuose priimti keliaujančią ikoną, prie jos visą savaitę kasdien su visais šeimos nariais drauge dėkoti Dievui už gautas malones, prašant pagalbos savo šeimai ar savo vaikų šeimoms. Sekmadieniais parapijos bažnyčioje po sumos šv. Mišių ikoną perima vis kita šeima.

06.19  Šv. Romualdas, abatas

06.21  Šv. Aloyzas Gonzaga, vienuolis