Lietuvos vyskupų kvietimas į maldos tiltą

2021-05-02

Brangūs broliai ir seserys,

Su gegužės mėnesiu prasideda gražiausias metų laikas, kuomet po žiemos atgijusi ir žiedais pasipuošusi kūrinija skelbia gyvybės žinią. Už gyvybės dovaną visų pirma esame dėkingi Dievui, tačiau artimiausi Viešpaties bendradarbiai tame yra mūsų tėvai. Anot popiežiaus Pranciškaus, „Vyras ir moteris, tėvas ir motina abu yra Dievo Kūrėjo meilės bendradarbiai ir tarsi aiškintojai. Jie rodo savo vaikams motinišką ir tėvišką Viešpaties veidą“ (plg. AL, 172).

Mūsų krašte turime gražią tradiciją pirmąjį gegužės mėnesio sekmadienį minėti Motinos dieną, o pirmąjį birželio sekmadienį – Tėvo dieną. Ilgimės motiniškos šilumos ir tėviško žodžio! Tad, įžvelgdami nepaprastai didelę šeimos svarbą visuomenės ir Bažnyčios gyvenime, kviečiame per gegužines ir birželines pamaldas, o ypač nuo Motinos iki Tėvo dienos įsitraukti į bendrą maldą, kuri tarsi tiltas sujungs tėvus ir vaikus bei stiprins šeimas. Tiltai statomi, kad sujungtų skirtingus krantus. Santuokos sakramentas sujungia skirtingus žmones į šeimą, kuriai reikia Bažnyčios, valstybės, visuomenės palaikymo.

Atsiliepdami į giliausius šeimos poreikius, kviečiame dalyvauti gegužinėse bei birželinėse pamaldose prašant Švč. Mergelės Marijos užtarimo ir meldžiant Švenčiausiosios Jėzaus Širdies maloningumo. Niekas taip nesuvienija šeimos, kaip bendra jos narių malda, kuri yra didžiausias gėris šeimai.

Viešpaties malonių sustiprintos, mūsų šeimos tegul tampa bendrystės bei maldos vietomis, tikromis Evangelijos mokyklomis ir mažomis namų Bažnyčiomis (plg. AL, 325).