Šventė „Esate pašaukti laisvei"

2010 balandžio 23 -25 d.d. Kauno Gerojo Ganytojo parapijoje vyko šventė, skirta Lietuvos Nepriklausomybės 20 -mečiui paminėti.

Balandžio 23 d. - Kauno Gerojo Ganytojo parapijos mokyklų bendruomenių diena. Nepriklausomybės 20-mečio sukakčiai paminėti į Kauno Gerojo Ganytojo parapijos bažnyčią susirinko šioje parapijoje esančių mokyklų bendruomenės. Šventė prasidėjo šv. Mišių auka, kurioje dalyvavo Kauno Dainavos vidurinės mokyklos pavaduotoja J. Vengalienė, šios mokyklos mokytojos ir mokinai, Kauno V. Kuprevičiaus vidurinės mokyklos direktorė I. Švėgždienė, šios mokyklos mokytojai ir mokiniai, Kauno A. Stulginskio vidurinės mokyklos direktorius V. Dubauskas, šios mokyklos mokytojai ir mokiniai, Kauno J. Urbšio katalikiškos vidurinės mokyklos kapelionas kun. P. Pich, mokytojos ir mokinai, Kauno buitinių paslaugų ir verslo mokyklos l.e. direktorės pareigas S. Marčiukaitienė, Kauno mechanikos m-klos tikybos mokytoja ir mokiniai, menų darželio „Etiudas" direktorė R. Žukauskienė. Šv. Mišių aukai vadovavo parapijos klebonas kun. J. Stankevičius. Su juo šv. Mišias koncelebravo kun. P. Pich. Šv. Mišių metu giedojo Kauno V. Kuprevičiaus vidurinės mokyklos mokinių choras.

Po šv. Mišių visi šventės dalyviai buvo pakviesti į parapijos salę (buvusią koplyčią), kur buvo atidaryta šiai sukakčiai paminėti skirta Kauno Gerojo Ganytojo parapijoje esančių ugdymo įstaigų auklėtinių kūrybinių darbų paroda tema „Mano Lietuva". Ši paroda parapijos salėje vyko balandžio 23 - 26 d.d. Parodos atidarymo metu eksponuojamus darbus pristatė šių ugdymo įstaigų administracijos atstovai.

Atidarius parodą, toje pačioje patalpoje vyko meninė programa, kurią pradėjo Kauno A. Stulginskio vidurinės mokyklos mokiniai. Jie pristatė meninę kompoziciją, skirtą Lietuvos Nepriklausomybei paminėti. Meninėje programoje savo kūrybos eiles apie Tėvynę skaitė Kauno V. Kuprevičiaus vidurinės mokyklos mokinės. Muzikinį kūrinį saksofonu atliko Kauno Dainavos vidurinės mokyklos mokinys. Muzikinę kompoziciją pristatė ir Menų darželio „Etiudas" auklėtiniai. Programą užbaigė Kauno Petrašiūnų kapucinų parapijos Jaunimo grupė, kurie atliko giesmes. Jų padedami šį gražų meninį momentą dalyviai užbaigė malda.

14 val. parapijos salėje vyko konferencija tema: „Lietuva: tautos indėlis Nepriklausomybei". Konferenciją vedė A. Kučikas ir R. Kaminskas. Pranešimą tema „Dainavos vardas Lietuvoje" skaitė VDU docentas dr. Alvydas Butkus. Dainavos kaimo istoriją ir senosios Dainavos bendruomenės susiformavimą Kauno apylinkėse pristatė Kauno Dainavos vidurinės mokyklos direktoriaus pavaduotoja Roma Žvirblienė, pedagogė Violeta Vezbergienė bei jaunieji kraštotyrininkai, 11B klasės mokiniai Monika Greičiutė ir Lukas Rutkauskas. KMU docentas Raimundas Kaminskas kalbėjo apie naujos Dainavos bendruomenės susiformavimą ir jos įtaką Lietuvos Nepriklausomybei, parapijos klebonas kun. J. Stankevičius kalbėjo tema „Dainavos parapijos bendruomenė ir mokykla", Socialinės ir darbo ministerijos Bendruomeninių reikalų skyriaus vedėjas Arūnas Kučikas aptarė bendruomeniškumo stiprinimo perspektyvas šiuolaikiniame mieste.

Po konferencijos svečiai ir dalyviai vaišinosi kareiviška koše ir arbata.

Balandžio 24 d. - Dainavos bendruomenių diena. Šią sukaktį paminėti susirinko Dainavos bendruomenė. 12 val. Kauno Dainavos seniūnijos ir bendruomenių atstovai dalyvavo šv. Mišiose Kauno Gerojo Ganytojo bažnyčioje, kurių metu dėkojo Dievui už Lietuvos laisvę ir Nepriklausomybę. Šv. Mišių aukai vadovavo Gerojo Ganytojo parapijos klebonas kun. J. Stankevičius. Eucharistijos metu giedojo Gerojo Ganytojo parapijos sumos choras. Po šv. Mišių šventė tęsėsi Dainavos parke, prie bažnyčios. Jame vyko „Esate pašaukti laisvei" šventės atidarymas. Susirinkusiuosius sveikino Dainavos seniūnijos seniūnas, Dainavos (Gerojo Ganytojo) parapijos klebonas, Dainavos policijos nuovados komisaras, Dainavos bendruomenės centro „Jaunystė" vadovas, naujai įsteigtos asociacijos „Kovo 11-osios gatvės" bendrija pirmininkas ir kiti svečiai. Po sveikinimo kalbų prasidėjo koncertas „Aš iš Dainavos", kurio metu savo pasirodymus pristatė Kauno miesto Dainavos seniūnijos ugdymo įstaigų moksleiviai ir svečiai. Renginį vedė Karolis Ugintas. Kol vyko šventė, Dainavos parkelyje šurmuliavo kermošius - čia šventės lankytojai galėjo įsigyti ekologiškų maisto produktų, įvairių suvenyrų.

Šventės metu menines programas pristatė Dainavos seniūnijoje esančios ugdymo įstaigos. Vakare vyko koncertas jaunimui, kurio metu susirinkusį jaunimą linksmino grupė Kupido, Kauno A. Stulginskio vidurinės mokyklos jaunimo grupė.

Balandžio 25 d. - Gerojo Ganytojo atlaidų dieną - jau nuo ankstyvo ryto parke prie Gerojo Ganytojo bažnyčios šurmuliavo prekeiviai. Šią dieną Gerojo Ganytojo parapijos parapijiečiai šventė Gerojo Ganytojo atlaidus. 10 val. į parapiją atvyko Kauno arkivyskupas metropolitas Sigitas Tamkevičius. Parapijiečiai jį iškilmingai sutiko. Arkivyskupas vadovavo 10.30 val. ir 12 val. Eucharistijos liturgijai. Po jos parapijos jaunimui suteikė Sutvirtinimo sakramentą. Šį sakramentą priėmė 154 paaugliai ir jaunuoliai. 12 val. šv. Mišių liturgijoje dalyvavo parapijoje esančių vidurinių mokyklų direktoriai, kiti garbingi svečiai. Kartu su arkivyskupu šv. Mišių auką koncelebravo 8 kunigai, Kauno I -ojo dekanato parapijų klebonai. Arkivyskupas S. Tamkevičius homilijos metu kvietė jaunuolius būti atviriems ieškant pašaukimo, kalbėjo apie kunigystės ir pašaukimo į pašvęstąjį gyvenimą svarba šiandienos visuomenėje.

Po šv. Mišių parke prie bažnyčios vyko meninė programa, skirta Lietuvos Nepriklausomybės 20 - mečiui paminėti. Meninėje programoje dalyvavo: folklorinis ansamblis „Brydė", Česlovas Dambravičius, M. Dobužinskio rusų kultūros ir estetinio lavinimo ugdymo centras.

Dėkojame parapijos klebonui kun. Jonui Stankevičiui

ir Dainavos seniūnui Alvydui Malinauskui už suorganizuotą gražią šventę!