Negimusio  Kūdikio  diena  parapijoje

Š. m. lapkričio 23 d. Kauno Gerojo Ganytojo parapijoje paminėta Negimusio kūdikio diena. Tą dieną 1955 m. tuometinio sveikatos apsaugos ministro įsakymu Lietuvoje buvo įteisinti abortai ir iki šiol tūkstančiai šeimų yra paliestos kūdikio netekties skausmo. Ši data 15 val. buvo paminėta varpų skambėjimu Lietuvos bažnyčiose. Per 55 metus mūsų šalyje buvo nužudyta daugiau negimusių kūdikių, nei dabar turime gyventojų. Jau prieš kurį laiką Lietuvos vyskupai buvo paraginę ne tik šios sukakties dieną, bet visą lapkričio mėnesį melstis už negimusius kūdikius, už moteris ir šeimas, patyrusias kūdikio netektį.

Ta proga parapijos Šeimos centro nariai parengė meninę kompoziciją prie Švč. Marijos paveikslo simboliškai atiduodami negimusius vaikelius jos globai ir Dievo gailestingumui. Lapkričio 23d. 18 val. Šv. Mišias už negimusius kūdikius aukojo altaristas kun. Bronislovas Gimžauskas. Jis priminė, kad Bažnyčia kviečia priimti Jėzaus atleidimą ir jo meilę, kad kančia būtų perkeista į viltį ir ramybę. Šeimos centro nariai dalyvavo liturgijoje ir pakvietė uždegti žvakeles už negimusius kūdikius. Bendruomeninėje maldoje dėkojome Dievui už vaisingumo dovaną, meldėmės už žmones, kurie skleidžia Gyvybės Evangeliją ir prašėme suteikti išminties gydytojams ir įstatymų leidėjams, kad jie gintų ir gerbtų žmogų nuo pradėjimo momento iki natūralios mirties.

Pradedant šių metų Adventą, šeštadienį, lapkričio 27 dieną, Popiežiaus Benedikto XVI-ojo paraginimu už negimusius kūdikius bus meldžiamasi visoje Bažnyčioje.

Parapijos šeimos centro vadovė Jūratė Lenkuvienė