Misionieriaus kun. H. Šulco viešnagė parapijoje

2011 vasario 16 d. Kauno Gerojo Ganytojo parapijos tikintieji susirinkę į 10 30 val. šv. Mišias turėjo galimybę ne tik maldoje dėkoti Dievui už Lietuvos Laisvės ir Nepriklausomybės dovaną, bet ir susitikti su Kun. misionieriumi Hermanu Šulcu SDB (saleziečiu), kuris, jau 33 metus dirba Ruandoje ir kartu su juo atvykusiais jaunuoliais iš Ruandos.

Šv. Mišių aukai vadovavo parapijos klebonas kun. J. Stankevičius, su juo šv. Mišių auką koncelebravo kun. H. Šulcas SDB ir parapijos vikaras kun. L. Šipavičius.

Eucharistijos metu ruandietės merginos ruandietiškai atliko giesmę po pirmojo skaitinio, aukojimo ir padėkos po šv. Komunijos giesmes.

Pamokslo metu parapijos klebonas pristatė svečią ir jam suteikė žodį. Kun. Hermanas Eucharistijos dalyviams papasakojo svarbius jo gyvenime įvykusius įvykius, kurie ir nulėmė jo kaip kunigo - misionieriaus pašaukimą, pristatė savo veiklą Ruandoje.

Po šv. Mišių kun. Hermanas Šulcas susirinkusiems pristatė kaip gyvena ruandiečiai, kas būdinga jų kultūrai, o jaunimas tai perteikė per šokį ir dainą. Po susitikimo žmonės nenoriai skirstėsi, dauguma  jų uždavė kunigui asmeninius klausimus, jaunimas bandė su ruandiečiais susikalbėti anglų kalba. Susitikimas baigėsi agape parapijos salėje. Jos metu su svečiais bendravo parapijos jaunimas.

Kun. Hermanas Jonas Šulcas - salezietis misionierius nuo 1978 m. dirbantis Ruandoje, kur įsteigė globos namus, amatų mokyklas ir gimnaziją. Kunigo įsteigtuose globos namuose nuolat gyvena apie 150 našlaičių vaikų ir jaunimo nuo 2 iki 22 metų, gimnazijoje mokosi iki 400 vaikų iš aplinkinių vietovių.

Kun. Hermanas Šulcas Ruandoje ne tik tarnauja kaip kunigas, bet ir moko vietinius gyventi, padeda sergantiems ir vargstantiems.

Kun. Šulco dėka išaugo Jaunimo sodyba ir Lietuvoje. Kretingos rajone, Kėkštuose kunigo motinai atsiėmus 60 ha gimtinės žemės, jis įsteigė Jaunimo sodybą Kalotės sąvartyno vaikams. Į ją savaitgaliais suvažiuoja vaikai ir iš asocialių šeimų. Į vasaromis rengiamas tarptautines vaikų ir jaunimo stovyklas čia suvažiuoja vaikai iš Lenkijos, Vokietijos, kunigas atveža globotinių ir iš Ruandos.

Kun. H. Šulcas 2006 m. TV3 organizuotame projekte „Lietuvos garbė" pelnė „Metų pašaukimo" nominaciją; 2007 m. kretingiškiai jį išrinko rajono metų žmogumi; 2008 liepos mėn. 6 d. Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dienos proga už nuopelnus Lietuvos Respublikai ir Lietuvos vardo garsinimą pasaulyje buvo apdovanotas Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Komandoro kryžiumi; 2010 m. Kun. H. Šulcui SDB buvo suteiktas ir Vokietijos garbės piliečio apdovanojimas.