Bernardo Brazdžionio 10-ųjų mirties metinių minėjimas

2012 m. liepos 11 d. Kauno Gerojo Ganytojo parapijos bažnyčioje iškilmingai paminėtos lietuvių poeto, prozininko ir dramaturgo Bernardo Brazdžionio 10-osios mirties metinės bei jo mirusios žmonos Aldonos 100-osios gimimo metinės. Šv. Mišioms vadovavo parapijos klebonas kun. Jonas Stankevičius, Mišių metu giedojo sumos choras ir Sargėnų senjorų bendruomenės kamerinis choras „Sietuva''.

Pasibaigus šv. Mišioms susirinkusieji klausėsi deklamuojamų poezijos posmų, bei pagal B. Brazdžionio eiles sukurtų dainų. Meninėje programoje dalyvavo Dainavos pilietinio centro ansamblis „Brydė", folklorinis ansamblis „Vakarė".

Poetas gimė 1907 m. vasario 2 d. Stebeikėliuose, Pasvalio rajone. Mirė sulaukęs 95 metų 2002 -ųjų liepos 11 d. Los Andžele (JAV), savo namuose.

„Esu lietuvis katalikas. Iš esmės, ne iš paviršiaus. Idėjinis nereklaminis", - taip apie save rašė B. Brazdžionis. B. Brazdžionio krikščioniška veikla buvo pastebėta ir Vatikane. Amžinos atminties popiežius Pal. Jonas Paulius II B. Brazdžionį 1989 m. apdovanojo medaliu „Pro Ecclesia et Pontifice" bei aukščiausiu Vatikano ženklu - Šventojo Grigaliaus didžiojo riterių komandieriaus ordinu.

Renginį organizavo Kauno pilietinės bendruomenės centras „Dainava".