Parapijos Caritas veiklos ataskaita už 2014 metus

2014 m. šešios parapijos karitietės vykdė šią veiklą:

Ø Sekmadieniais bažnyčios patalpose priiminėjo - dalino labdarą. Per metus buvo priimta 3200 kg drabužių, avalynės, patalynės, knygelių ir žaislų, visa tai buvo išdalinta parapijos daugiavaikėms šeimoms, dalis - perduota A. Stulginskio pagr. m-klos daugiafunkciam centrui.

Ø Gegužės mėn. parapijos karitietės kartu su parapijos aktyvu vyko į piligriminę kelionę po Aukštaitijos šventoves.

Ø Rugpjūčio mėnesį dalyvavo akcijoje „Pripildyk mokinio krepšelį", jos metu buvo surinkta 1075 Lt stokojantiems vaikams padėti pasiruošti naujiems mokslo metams. Išleista - 855 Lt. Mokiniams įvairių reikmenų (kuprinių, parkerių, pieštukų, sąsiuvinių ir pan.) buvo surinkta 277 vnt., išdalinta - 144 vnt.

Ø Rugsėjo 13 d. parapijos Caritas narės dalyvavo Šiluvos Švč. M. Marijos Gimimo atlaiduose, Caritas gailestingumo darbų Lietuvoje25 m. šventėje.

Ø 2014 m. rudenį buvo renkama humanitarinė pagalba Ukrainos žmonėms. Viso buvo surinkta 21 dėžė ir 6 maišai, t.y. 298 kg labdaros.

Ø Buvo lankomi ir globojami parapijoje gyvenantys trys sunkūs ligoniai, kuriems yra reikalinga nuolatinė globa, pageidaujantiems vieną kartą buvo pakviestas kunigas, kad suteiktų Ligonio sakramentą. Šiuos ligonius prižiūri du savanoriai.

Ø Su Dainavos seniūnija bendradarbiavome pagal poreikius.

Ø Gruodžio mėn. akcijos „Gerumas mus vienija" metu buvo renkamos aukos artimo darbams parapijoje, Kauno I dekanato labdaros valgyklai paremti ir platinamos Caritas žvakelės. Aukų surinkta 2425,70 Lt.

Taip pat visus 2014 m. buvo dalyvauta visuose dekanato organizuojamuose seminaruose, pagelbėjo parapijos klebonui ir kunigams kituose kasdieniniuose rūpesčiuose.

Parapijos Caritas veiklos gairės 2015 metams

Ø Tęsti tarnystę, dalijant stokojantiems skirtą labdarą;

Ø Kviesti savanorius įsijungti į parapijos Caritas veiklą;

Ø Aktyviai bendradarbiauti su Kauno arkivyskupijos ir Kauno I dekanato Caritas institucijomis bei aktyviai dalyvauti jų organizuojamuose renginiuose, konferencijose;

Ø Advento metu vykdyti akciją „Gerumas mus vienija".

Parapijos Caritas vedėja Birutė Kucevičienė