Parapijos aktyvo piligriminė kelionė į Žemaitiją

Minint 2013-uosius Tikėjimo metus ir Žemaičių Krikšto 600 metų jubiliejų, parapijos klebonas š.m. gegužės 18 d. suorganizavo parapijos choristų, tarnautojų ir sielovados centro bendradarbių piligriminę kelionę į Žemaitiją. Kelionės metu buvo aplankyta Kražių Šv. Arkangelo Mykolo bažnyčia, išgirdome gido pasakojimą apie Kražių skerdynes. Taip pat lankėmės Kražių Motiejaus Kazimiero Sarbievijaus kultūros centre, įsikūrusiame buvusioje Kražių Jėzuitų kolegijos bursoje (taip vadinosi kolegijos studentų bendrabutis). 2008 m. atidarytas daugiafunkcinis centras neturi analogų Lietuvoje. Čia veikia ir Kražių kraštotyros muziejus, kurį taip pat apžiūrėjome.

Toliau maršrute sekė Varnių miestelis, aplankėme Žemaičių vyskupystės muziejų, įsikūrusį buvusios Varnių kunigų seminarijos pastate, XVII a. pastatytą buvusią Varnių katedrą (dabartinę Šv. Petro ir Pauliaus parapinę bažnyčią), neaplenkėme ir kitos - Šv. Aleksandro bažnyčios. Miestelyje mus pasitiko ir viską aprodė vyr. muziejininkė Alma Budvytienė.

Apžiūrėję Varnius, toliau keliavome į Telšius, kur aplankėme Švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų bažnyčią, dar vadinamą Mažąja bažnytėle. Mus pasitiko ne tik gidė Janina Bucevičiūtė, bet ir parapijos klebonas bažn. t. dr. prelatas Juozas Šiurys.

Toliau piligrimų grupė aplankė Šv. Antano Paduviečio katedrą. Pristatė Žemaitijos sakralinį centrą - Telšių miestą ant septynių kalvų. Pasigrožėjome nuostabia katedros architektūra, turėjome galimybę nusileisti į katedros rūsius ir apžiūrėti kriptą, kurioje ilsisi trijų vyskupų palaikai.

Galutinis maršruto taškas, o kartu ir kelionės maršruto  staigmena buvo Šatrijos kalnas. Pasigrožėję nuo kalno atsiveriančia nuostabia Žemaitijos gamta, surengėme agapę gamtos prieglobstyje.